Pašizaugsmes pēcpusdiena

Pašizaugsmes pēcpusdiena

13. jūlijā plkst. 12.00 – 18.00 Jelgavas pils salā (Lielā iela 2, Jelgava) norisinājās pasākums “PAŠIZAUGSMES PĒCPUSDIENA”. Tā mērķis bija Jelgavas jauniešiem rast iespēju neformālā gaisotnē ne tikai labāk izprast sevi un savas stiprās puses, bet arī, galvenais, iemācīties, kā to veiksmīgi parādīt arī apkārtējiem, respektīvi, kā sevi pozitīvi prezentēt gan ikdienā, gan uzrunājot savu potenciālo darba devēju. Pasākums tapa Jelgavas jauniešu iniciatīvu projekta “JAUNIEŠI VAR” ietvaros.

Diena tika aizvadīta patiesi produktīvi – konkursa rezultātā 17 aktīvākie un radošākie Jelgavas jaunieši guva iespēju dažādu speciālistu vadībā gan apgūt kādas jaunas teorētiskās zināšanas, gan darboties praktiski. Personāla atlases speciāliste Justīne Skudra uzstājās ar lekciju “Kas šodien svarīgs darba tirgū? CV rakstīšana.”, Kultūras un mākslas centra “Nātre” vadītāja Dace Indrika dalībniekus iesaistīja nodarbībā “Krāsu psiholoģija – izmantojums mārketingā un sava tēla veidošanā”, savukārt, fotogrāfe Linda Strauta-Brauere iepazīstināja ar foto portreta un plakātu veidošanas noslēpumiem. Jaunieši kā lielākos ieguvumus izcēla: ieteikumus, kā vislabāk noformēt savu CV, kuru izskatīšanai nereti tiek veltītas vien 7,5 sek., krāsu simbolikas izzināšanu un to pielietojuma reklāmās “atšifrēšanu”, kā arī “trīsdaļu likumu” un padomus dabiskās gaismas izmantošanai fotografēšanā.

“PAŠIZAUGSMES PĒCPUSDIENA” noslēguma daļā jaunapgūtās prasmes bija iespējams tālāk pilnveidot arī radošajā meistarklasē, jauniešiem gan izveidojot kreatīvu plakātu par sevi, gan to pēcāk prezentējot arī pārējiem. Pasākuma laikā radītos daudzveidīgos sava veida mākslas darbus ikvienam interesentam būs iespējams aplūkot virtuālajā izstādē “es. trīs vārdos.”, kas tiks realizēta Kultūras un mākslas centra “Nātre” facebook un instagram platformās.

Projekta iniciatores (Marta Laure, Krista Kristiāna Kristapsone, Anastasija Ciesa), daloties pārdomās, atzīst, ka pasākums tiešām izvērties kā ļoti veiksmīgs: “Bija prieks redzēt kopā sanākām tik daudzus jaunus cilvēkus, kuri nebaidās domāt ārpus rāmjiem, kā arī ir gatavi sevi pilnveidot, ar sevi strādāt. Tāpat nonācām pie atziņas, ka šādus līdzīgus pasākumus noteikti derētu atkārtot – nav noslēpums, ka 21.gs. sevi parādīt, prezentēt ir neizsakāmi nozīmīgi, šajā gadījumā runājot ne tikai par CV, darba intervijām un kādām interneta platformām, sociālajiem tīkliem, bet arī par savu ideju “pārdošanu”. Tam noder ne tikai pašu pieredze, bet arī dažādu ekspertu ieteikumi un iedrošinājums, kas spilgti atklājās arī šodien. ”

Projekts “PAŠIZAUGSMES PĒCPUSDIENA” tapis Jelgavas pilsētas pašvaldības jauniešu iniciatīvu konkursa “JAUNIEŠI VAR!” ietvaros.

 

 

 

 

Saturs tiek aizsargāts.