UZMINI, KĀDS “NĀTRĒM” BIJIS 2020. GADS? 

UZMINI, KĀDS “NĀTRĒM” BIJIS 2020. GADS? 

Lai gan 2020. gads noteikti ieies vēsturē kā GADS, KAD VISVAIRĀK IERASTAIS NENOTIKA vai TIKA ATCELTS, tas viennozīmīgi nav bijis slikts. Vienkārši pavisam citādāks, pavisam unikāls. Var jau sacīt, ka bija “slikti laiki”, bet var arī sacīt – tik kolosāli, ka bijām tie, kas visu šo pieredzēja savām acīm.
Tad nu par Kultūras un mākslas centra “Nātre” darbību.
O, jā! Nenotika nekas no plānotā! Nenotika mūsu tradicionālie kultūras un mākslas pasākumi bērniem, jauniešiem tādi kā  “Pludmales festiņš”, kas norit katru vasaru, pulcējot simtiem apmeklētāju. Nenotika arī “Labsajūtas festivāls” vasarā. Nenotika nedz “Ziedu balle”, nedz “Leģendu nakts” un “Ziemassvētku balle” Lielvircavas muižā. Arī “Kino vakari ēdnīcā” nenotika. Jā, tā visa nebija. Daudzi mūsu KMC Nātre skaistie, tradicionālie pasākumi, kuri iedvesmo mūs pašus un, cerams, arī citus, nenotika.
Bet, te nu ir divas iespējas – turpināt uzskaitīt to, kas nenotika, vai tomēr mēģināt atcerēties, kas starp neskaitāmām dīkstāvēm un ārkārtas situācijām, notika. Un ziniet ko? To ir diezgan daudz!
Katrā ziņā, šajā gadā tradicionālās meistaklases, radošās darbnīcas aizgāja otrajā plānā, bet arvien aktuālāks tapa mūsu pakalpojums – DEKORĒŠANA. Gads iesākās vareni – veidojot saturu un noformējot korpuratīvo pasākumu koncertzālē “Palladium”, tālāk vairākus privātus pasākumus, dzimšanas dienas, arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes izlaidumus, kā arī veidojām studju iekārtojumu 8 “atvērto durvju” televīzijas tiešraidēm Jelgavas pilī.
Īsi pirms pandēmijas lockdown jeb visu lietu pauzes, paguvām apbraukāt arī vairākas skolas Latvijā – Vangažos, Ādažos, Jelgavā, Salacgrīvā, kā arī pabūt vairākos uzņēmējdarbības forumos.
Arī šajā gadā vadījām meistarklases Eiropas Savienības mājā un aktīvi iesaistījāmies vairākos Sociālās uzņēmējdarbības pasākumos klātienē un vēlāk jau arī tiešsaistē, piedalījāmies vairākos starpautiskajos pētījumos par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā, kā arī dalījāmies ar pieredzi vebināros un zoom konferencēs. Milzīgs prieks, ka mūsu KMC Nātre ideja – “KINO VAKARI ĒDNĪCĀ” tapa izvēlēta starp 10 labākajām no vairāk nekā 60 sociālās uzņēmējdarbības idejām piču konkursam “Tam labam būs augt”, kuru pēcāk arī translēja delfi.lv tiešaidē, sasniedzot 20000 skatījumu. Tika publicēta arī rakstu sērija LSM.lv par KMC Nātre vadītājas un sociālās uzņēmējdarbības vēstnieces Latvijā -Daces Indrikas – misiju Amerikas Savienotajās valstīs, pārstāvot sociālās uzņēmējdarbības asociāciju ( LSUA)  prestižajā Amerikas vēstniecības programmā – IVLP 2019. gada pavasarī. Ar visiem 3 rakstiem var iepazīties šeit.
Un, protams, esam gandarīti, ka par spīti dažādiem ierobežojumiem, mums kaut nedaudz izdevās bagātināt jauniešu dzīvi Jelgavā. Reālizējām projekta “Stilīgs un veselīgs” nodarbības – “DUSMAS”, “ĒDIENS”, “IMPRO”, tāpēc sakām sirsnīgu paldies visiem ekspertiem – improvizācijas pasniedzējam Uģim Točam, dejotājam un zumbas pasniedzējam Angelam Ramirezam, psiholoģei Sanitai Točai, uzstura speciāliistei Elīzai Madarai Treijai, psihologam Markam Jermakam, kas stilīgā un atrakstīvā veidā palīdzēja jauniešiem aizdomāties un reāli apgūt dažus paņēmienus veselīga dzīvesveida un emocionālās veselības uzlabošanai savā ikdienā.
Mums bija prieks piedalīties arī vairākās konferencēs un konkursos, nesot savu ekspertaa viedokli, piemēram, domājot par jaunu tūristiem interesantu un izglītojamajiem interesanta muzeju izveidi Jūrmalā.
Un vēl … mirkli pirms lielā ārkārtas stāvokļa izsludināšanas, ar lielu blīkšķi pēc 7 gadiem un 35 pasākumiem krāšņi un ārkārtīgi siirsnīgi noslēdzām sarunu ciklu jauniešiem “Cepums ar Slavenību”, piedaloties “GRAND FINALE” noslēpumainajam viesim – RENĀRAM KAUPERAM. To šo  gadu laikā kopš 2013. gada bija apmeklējuši vairāk nekā 2000 jauniešu un 43 slavenības ( jo ciemos brauca arī mūzikas grupas, draugi, utt.). Dažus no stāstiem vari apskatīt mūsu KMC Nātre youtube kanālā. Te lielu PALDIES jāsaka “cepuma” lieldraugiem – kafejnīcai “SILVA”, reklāmu uzņēmumam “212.lv”, Zemgales Nevalstisko organizāciju centram, Jelgavas pilsētai, kā arī brīnišķīgajiem KMC Nātre jauniešiem – Kristai Kristiānai Kristapsonei, Anastasijai Ciesai, Martai Laurei, Lindai Strautai, Sniedzei Strautai, Evijai Rihterei.
Šī pati kolosālā jauniešu komanda radīja “Pašizaugsmes pēcpusdienu” – iedvesmas un zināšanu pēcpusdienu Jelgavas pils parkā, kad ēdot picas un priecājoties par būšanu kopā, varēja uzzināt par CV rakstīšanu, darba intervijām, krāsu psiholoģiju un plakātu veidošanu. Projekta rezultāti joprrojām skatāmi virtuālajā izstādē “ES. TRĪS VĀRDI” biedrības mājas lapā.
Un jā? Šī nebūt nebija vienīgā izstāde! Arī sarunu cikla “Cepums ar Slavenību. 35 stāsti” izstāde, kuru atklāja Renārs Kaupers, paguva tapt izrādīta T/C “Pilsētas pasāža”, kā arī Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Tehnikumā. Bet pašā gada nogalē turpinās darbs pie izstādes “Pastkartes no Ziemas”. To pavisam drīz varēs skatīt skaistajā Jelgavas pilī! Un vēl, mēs jau trešo gadu piedalījāmies labdarības izsolē “Mieram Tuvu”, kurā nosolott kādu brīnišķīgu latviešu mākslinieku dabu, vari attbalstīt mazo “Mieram Tuvu” grāmatiņu nogādi tur, kur ās visvairāk nepieciešamas – cietumos, slimnīcās, utt.
Un vēl. Gada nogalē likām lietā savu biedru talantus un no radošām darbnīcām pārprofilējāmies uz gaumīgu izsargmasku darināšanu gan lieliem, gan maziem no lina, kokvilnas un satīna. Uzņēmumiem un indivuduāliem klientiem patīk. Mums ar!
Nu, ko! Esam ārkārtīgi pateicīgi par ikvienu atbalstu un visu piedzīvo 2020. gadā! Mēs turpināsim aktīvi darboties Jelgvas pilsētas Jauniešu konsultatīvajā komisijā, meklējot risinājumus jauniešuu dzīves uzlabošanā pilsētā. Arī Jaunajā gadā turpināsim darbu pie radošo darbnīcu – mākslas, mūzikas –  veidošanas cilvēkiem ar pilnīgi vai daļēji liegtu redzi, kā arī nesīsim sociālās uzņēmējdarbības karogu Latvijā un pasaulē kā aktīva LSUA biedru organizācija arī 2021. gadā!
Lai mums visiem žiperīgs, skaists, sirsnīgs un notikumiem bagāts Jaunais 2021. gads!

Spilgtākie notikumi fotoarhīvā:

FOTO: KMC “Nātre”

Saturs tiek aizsargāts.