Izstāde “Ziemas stāsti” atklāta lielākajā brīvdabas galerijā Latvijā

Izstāde “Ziemas stāsti” atklāta lielākajā brīvdabas galerijā Latvijā

Mums ir paties prieks, ka izstāde  “Ziemas stāsti” nu ir atklāti! Tās ir 40 brīnišķīgas lielformāta fotogrāfijas, kuras radījis fotogrāfs, grupas “Auļi” mūziķis un Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku mediju fotogrāfs –  Gatis Indrēvics un 20 ļoti personīgi stāsti, kurus apkopojusi projekta idejas autore un izstādes kuratore, māksliniece Dace Indrika.
Un par spīti Covid – 19 laikam un ziemas aukstumam, 17. februāra pēcpusdiena bija skaistas mūzikas piepildīta, saules staru pielieta un brīnisķīgu atkalsatikšanās piepildīta, kad no jauna atkal bija iespēja satikties izstādes autoriem, stāstu stāstītājiem un skatītājiem un pirmo reizi divu gadu laikā ieraudzīt savu fotogrāfiju no jauna.

Ikviena fotogrāfija pati par sevi ir kā stāsts par ziemu, cilvēkiem, laiku. Gluži tāpat, kā Covid- 19 pandēmija, kas notur visu pasauli tādā savādā “ziemas sasalumā”, neatkarīgi no tautības, dzīvesvietas, vecuma, profesijas vai pārliecības, tā arī izstādē skatāmās personības un viņu izstāstītie stāsti ir ļoti atšķirīgi. Arī redzējums par notiekošo savā pilsētā novadā, valstī.

Visi izstādes varoņi ir dažāda vecuma – bērns, jaunietis, pieaugušais un seniors. Viņiem visiem ir dažādu profesiju un tautību cilvēki – ārsti, zinātnieki, pasaules slaveni mākslinieki, mūziķi, gleznotāji, garīdznieki, uzņēmēji, dārznieki un amatnieki, dejotāji, skolotāji, rakstnieki un tulkotāji, arheologi, organizāciju vadītāji, izcilu amatu pratēji, kultūras mantojuma glabātāji. Un arī ziemas stāsti un atmiņas par tiem, katram pavisam citi – gan atmiņas no bērnības tepat Latvijā, gan piedzīvotais Sibīrijā, gan par iemīlēšanos un izdzīvošanu, gan humora, gan smeldzes pilni. Un katram no viņiem ir savs stāsts par ziemu un fotografēšanās vietu, gan savas atziņas par Covid – 19 pandēmijas laiku. Arī laiks, kopš pirmās uzņemtās pirmās fotogrāfijas, laiks bijis tikpat krāšņs un mainīgs kā pati dzīve. Un mainījušies arī mūsu varoņi. Pa šo laiku vieni pabeiguši skolas, apbraukājuši pasauli, citi atgriezušies mājās. Citi no jauna satikušies, iepazinušies, dažiem piedzimuši bērni, citi aizgājuši mūžībā. Bet fotogrāfijās un stāstos viņi visi dzīvo.

Un tomēr viņi visi  – gan no Jelgavas, gan Jelgavas novada  – sanākuši vienkopus, lai dalītos ar saviem stāstiem un iedvesmotu arī mūs šajā  “ziemas sasaluma” laikā. Paldies par satikšanos un atklātību: Rūta Kronberga, Ausma Spalviņa, Kārlis Roberts Freibergs, Edgars Svētiņš, Edvards Pavlovskis, Zanda Zariņa, Mudīte Zbarovska, Alfrēds Indriks, Inga Svētiņa, Linda Freiberga, Andrejs Vītoliņš, Guntis Vītoliņš, Maksims Beitāns, Danija Lazdiņa, Ina Alsiņa, Dana Didžus, Uldis Dūmiņš, Elīna Apsīte, Andris Tomašūns, Madlēna Bratkus.

Ar visiem stāstiem var iepazīties, apmeklējot izstādi Jelgavas pils pagalmā līdz pat 31. martam –  gluži jaunā kultūrvietā pilsētā un Latvijā,  jo vēl nekad Jelgavas pils pagalms nav izmantots patstāvīgas mākslas ekspozīcijas izrādīšanai. Mums, Kultūras un mākslas centram “Nātre” kā šīs izstādes organizātoriem ir patiess prieks, ka esam pirmie, kuri mākslas projektiem izmanto Rastrelli un Laubes radīto “brīvdabas mākslas galeriju”.

Paldies visiem atbalstītājiem un sevišķi – Jelgavas pils muzejam un Latvijas Lauksaimniecības universitātei par sadarbību.

“Laika gaitā LLU  ir izveidojusies laba sadarbība ar Kultūras un mākslas centru Nātre. Līdz šim izstādēm varējām piedāvāt telpas pilī, bet šogad, kad jāsamierinās ar to, ka muzeji apmeklētājiem ir slēgti meklējām jaunus risinājumus. Pirmo reizi izvietojām brīvdabas izstādi Jelgavas pils pagalmā. Paldies izstādes autorei Dacei Indrikai par iespēju izstādīt fotogrāfijas pils logos.Tagad varam  aicinām jelgavniekus , individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros priecāties par ziemu un apskatīt  fotogrāfiju izstādi “Ziemas stāsti”. Cerams, ka Jelgavnieki novērtēs, gan fotogrāfiju izstādi, gan pils pagalmu”.

Ginta Linīte,
LLU muzeja vadītāja

Uz tikšanos Rastrelli Ziemas pilī  un “Ziemas stāstos” Jelgavā!

Foto: © Gatis Indrēvics, Dace Indrika, Andrejs Tomašūns

RE:TV Video no Zemgales

Saturs tiek aizsargāts.