Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

ARTA JURGENOVSKA

Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC2588MŪZIKAS SKOLOTĀJA, DIRIĢENTE

Dzimusi Jelgavā. Mācījusies Jelgavas 4. vidusskolā, bet pēc tās absolvēšanas devusies uz Rīgu.
Studējusi Rīgas Pedagoģijas un vadības akadēmijā, diriģēšanu mācījusies pie Aijas Kukules. Pēc pāris pavadītiem gadiem Rīgā, atgriezusies Jelgavā.

NOZĪMĪGĀKIE SASNIEGUMI UN FAKTI
Daudzu gadu garumā Arta guvusi pieredzi, dziedot augta līmeņa koros – sieviešu korī „Balta”, jauktajā korī „Fortius” diriģentes Māras Marnauzas vadībā.
Taču par savu lielāko sasniegumu profesionālajā dzīvē Arta min atgriešanos savā skolā – Jelgavas 4. vidusskolā. Joprojām viņa mācās arī no savām izcilajām kolēģēm Līgas Celmas – Kursietes, ar kuru kopā vada meiteņu kori „Spīgo”.

Artas Jurgenovskas un Ingusa Leilanda (kormeistare Daiga Rudzīte) diriģētais Jelgavas 4. vidusskolas bērnu koris 8. Pasaules koru olimpiādē izcīna Pasaules čempionu kora titulu (2014)
Artas Jurgenovskas vadītā „Spīgo studija” kļūst par kategorijas uzvarētājiem, 3. vieta Grand Prix izcīņā, skatītāju balva un balva kā labākajai diriģentei Kauņas starptautiskajā koru festivālā (2015).
„Spīgo studija” kļūst par kategorijas uzvarētājiem JVLMA rīkotajā mūzikas skolu koru konkursā “Lai skan” (2016).

Lielākais sasniegums personīgajā dzīvē – ģimene.
„Trīs dēlu mamma, kas nebūt nav viegli, toties ļoti skaisti”.
Artai patīk arī fiziskās aktivitātes – nūjošanai, jogošana, peldēšana.

VIDE – JELGAVAS 4. VIDUSSKOLA
„Tā ir MANA skola! Ļoti novērtēju to piederības sajūtu, kas man ir šajā skolā – tāpēc, ka pati mācījos, tāpēc, ka tagad šeit strādāju un tāpēc, ka nu jau arī mani bērni turpina pārņemt tās pašas tradīcijas un vērtības, kas mani veidoja un bijušas vienmēr svarīgas.
Jelgavas 4.vidusskola ir MANA skola, jo tieši šeit Liena un Agris Celmi man iemācīja mūziku. Joprojām no viņiem mācos …”

Jelgava man ir „skaistākie bērnības un jaunības gadi”.

UN VĒL …
„Es ļoti vēlētos iemācīties atrast līdzsvaru starp augstiem sasniegumiem un cilvēcību darbā ar bērniem.”

Saturs tiek aizsargāts.