Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

KATE SERŽĀNE

Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC2093Grafiķe, sociālo performanču māksliniece

Īsa biogrāfija
Dzimšanas gads: 1980

Pirmā skola – Aizupes pamatskola. Vēlāk Rīgas Lietišķās mākslas koledža, kam seko Latvijas Mākslas akadēmija. Tur tiek apgūta juveliera profesija un iemīta taka melnbaltajā grafikas pasaulē.

Nozīmīgākie sasniegumi un fakti

”Esmu izaugusi 168 cm augstumā, kas dod iespēju redzēt gana augstu un sasniegt zināmu ātrumu. Esmu gandarīta par savas dzīves izvēlēto ceļu, kas ir ZĪMĒJUMS kā autonoma mākslas joma. Tas nesis arī starptautiskus apbalvojumus un atzinības. Savos darbos es izceļu neizsmeļami bagāto ūdens pasauli, kas caur maniem tēliem tiek nodots tālāk skatītājiem.”

Kate ir viena no retajām Latvijas grafiķēm, kura īpašu vērību velta zīmējumam, galvenokārt sēpijas tehnikā. Ar panākumiem piedalījusies daudzās starptautiskās izstādēs Polijā, Igaunijā, Čehijā, Beļģijā, Baltkrievijā, Maķedonijā, Spānijā.

Pilzenes starptautiskajā zīmējumu biennālē (Pilzene, Čehija) viņa atkārtoti (2006, 2008, 2012) saņēmusi sertifikātu par augstāko zīmējumu tehnisko kvalitāti. Tas ir vērienīgākais un pasaulē vienīgais monohromā zīmējuma konkurss, kurā arī 2015. gadā Kate saņēmusi godalgu „The Prize of BBK – Bundesverband“ par darbiem „Savējie I” un „Savējie II”.

Vide/fotografēšanās vieta: Jelgavas pils sala

„Kad man jautā, kura man ir tuvākā vieta Jelgavas pilsētā, ilgi nedomājot, pirmā noteikti ienāk prātā burvīgā Pils sala ar nepārspējamajiem savvaļas zirgiem!
Manuprāt, mums jābūt lepniem, ka mums pilsētas centrā ir brīnumains dabas savvaļas prieks! Un to nedrīkst iznīcināt!
Daba man vienmēr bijusi spēka un enerģijas avots, ko smelt un smelt.
Otra vieta no bērnības ir bijis Tornis. Tad gan tas vēl nebija restaurēts. Bet tik un tā.”

Jelgava man ir…
Pilsēta – mājas ar dabu sirdī!

Un vēl.

Varētu izaugt pa pāris centimetriem garāka, augstākam skata punktam.
Vēl vēlos tālāk nest Jelgavas vārdu pasaulē!

Saturs tiek aizsargāts.