Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

Klāt Leģendu nakts!

Klāt noslēpumainākais un gaidītākais gada pasākums Latvijas muižās un pilīs – LEĢENDU NAKTS 2018. Arī šoreiz, Lielvircavas muiža vērs durvis jaunām leģendām, stātiem un pārsteigumiem par modi, mūziku, gaumi un tradīcijām cilvēku ikdienā un dzīvi muižās …

Jau no pulksten. 20:00 ikviens aicināts uz LIELVICAVAS MUIŽAS MODES ISTABAS atklāšanu un stāstiem par 19. Un 20. Gadsimta modes vēsturi kopā ar biedrības “Liel.Barons” vadītāju un muižas gidi Zandu Zariņu.

19.gadsimtā modei un apģērbam bija liela nozīme tā laika dienas kārtībā. Atbilstoši dienas stundai un notikumam, turīgai sabiedrības dāmai ik dienas bija jānomaina vairāki tērpi. Muižas baronietei garderobē bija jābūt rīta, pusdienu un vakartērpam, pastaigu, vizīšu, viesu pieņemšanas, ceļojuma, medību tērpam, kā arī apģērbam zirgu izjādēm, ekipāžas, sēru tērpam un vēl virknei citu – atbilstoši nepieciešamībai. Taču, iespējams, viena no svarīgākajām sievietes tērpa sastāvdaļām bija korsete. Un , protams, kā allaž, ikviena situācijas maiņa politikā atsaucās arī uz modi. Ikviens LEĢENDU MEDNIEKS varēs iepazīties ar dažādiem tērpu aksesuāriem, kā arī atklāt dažādus stāstus par modes veiksmēm un neveiksmēm. Būs stāsti par vēdekļa valodu Francijā, kā arī tērpu demonstrējumi.

 

21.00 – 22.00
LEĢENDU NAKTS KONCERTĀ “EIROPAS MUZIKĀLAIS CEĻOJUMS’’ soprāns Zane Rožkalna un klasiskās ģitārists Endijs Rožkalns izdziedās skaistākās Eiropas tautu un laikmetu komponistu – Dž. Doulanda, J.Haidna, F.Šūberta, F. Garsija – Lorka, u.c – melodijas dažādās valodās.

 

Tikmēr muižas istabās …
20.00 -23.00 Visas LEĢENDU NAKTS 2018 GARUMĀ valdīs īpaša programma:
· LEĢENDU NAKTS FOTO ISTABAS ATKLĀŠANA, kurā no šīs dienas un turpmāk būs iespēja uzņemt brīnišķīgu fotogrāfiju īpaši svētkiem radītā noformējumā, pielaikot kādu unikālu apģērbu vai aksesuāru un uzņemt savu Leģendāro bildi
· MODES ISTABAS APMEKLĒŠANA UN SKRODERIENES STĀSTU UZKLAUSĪŠANA par 19.gs un 20.gs. vēsturisko tērpu darināšanas procesu un detaļām un iepazīties ar 19.gs un 20.gs. izjāžu tērpa valkāšanas priekšnosacījumiem (drescode)
· Kultūras un mākslas centra “Nātre” RADOŠĀS DARBNĪCAS
· Iespēja baudīt gardākās kūkas un karstos dzērienus muižas kafejnīcā (maksas pakalpojums)

Uz tikšanos Leģendu naktī 2018 Lielvircavas muižā!

Ieeja: bezmaksas

Pasākuma laikā notiks fotografēšana. Pasākumu organizē Jelgavas novads sadarbībā ar Lielvircavas muižu, biedrību Liel. Barons un Kultūras un mākslas centru “Nātre”.

Saturs tiek aizsargāts.