Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

BRĪNUMI NOTIEK, VAI NE?

Mums allaž bijusi pārliecība, ka ar prieku un mīlestību vienmēr jādalās, lai būtu vairāk! Vienmēr bijusi arī otra atziņa, ka mēs mīlam svētkus un satikšanos. Tādēļ mirklī starp brīnumu gaidošiem Ziemassvētkiem un brīdī, kad esam pārsteidzošā neziņā gaidot, kāds būs Jaunais 2018. gads, nolēmām sarīkot svētkus gan sev, gan mūsu draugiem un sadarbības partneriem, lai pateiktos par labajiem darbiem, kas paveikti kopā, gan iedrošinātu uzdrīkstēties  jauniem mērķiem un pārsteigt sevi Jaunajā gadā.

“NVO Ziemassvētki” ir pirmais neformāli izglītojošais pasākums – radošā darbnīca Jelgavā, uz kuru bija aicināti piedalīties dažādas NVO organizācijas, arī pašvaldības pārstāvji, visi, kas vēlas kopā ko radīt kopā, draudzēties un darboties saliedētā kopienā. Pasākuma laikā bija iespēja savstarpēji iepazīt gan brīnišķīgās sarunās, gan kopīgi darbojoties. Viens no pasākuma izaicinājumiem bija pašrocīgi pagatavot dabīgu glazūru no biešu, cidoniju un burkānu sīrupiem. Bet vēl lielāks izaicinājums par šo, varēja būt pati piparkūku apgleznošana … Ja pasauli redzi koši, tas nav nekas sarežģīts! Bet, ja tev ir tikai 0,2% redzes atlikuma, tad šis darbs varētu būt īsts izaicinājums. Lai zinātu, kā tas ir, ikvienam bija iespēja pielaikot Latvijas Neredzīgo biedrības sagādātās simulācijas brilles ar dažādām redzes slimību diagnozēm un mēģināt piparkūku pastkarti Jaunajam gadam uzrakstīt ar tām. KMC “Nātre” un LNB JTO arī dalījās savā pieredzē, kā nebaidīties un mēģināt darboties kopā radošajās mākslas nodarbībās. Un kā gan bez dāvanām! Katrai organizācijai bija jāsarūpē kāds pašcepts kārums lielajam svētku galdam, kā arī dāvaniņa, kas raksturo pašus vai organizāciju Lielajai NVO loterijai! Un ziniet ko? Visi bija laimīgi! Bet ko nu stāstīt! Nākamajos pievienojies arī TU, bet tagad pakavējies skaistākajos mirkļos fotokartiņās no Lielvircavas muižas fotogrāfes Lindas Strautas-Braueres acīm  – dienā, kad svinējām “NVO Ziemassvētkus”…

 

 

“Es ļoti ticu, ka tā varētu attīstīties kā jauna tradīcija Zemgalē. Tādi mīlestības, prieka un iedvesmas svētki, kuru laikā top lielas lietas, lieli darbi un jaunas idejas ar pievienoto vērtību.”

Dace Indrika,
Kultūras un mākslas centra “Nātre” valdes priekšsēdētāja

 

 

 

“Šis kopā būšanas pasākums ne tikai radīja pozitīvas emocijas, bet arī lika uz dažādām lietām paskatīties no cita skatu punkta. Esam priecīgi par sirsnīgo pasākumu, jo ikviens tāds notikums izkrāso Lielvircavas muižas ikdienu! Paldies!”

Zanda Zariņa,
Biedrības “Liel.Barons” valdes priekšsēdētāja, Lielvircavas muižas gide

 

 

 

“Tas bija brīnumjauks pasākums muižā! Biju tur pirmo reizi un guvu ļoti patīkamas emocijas, gaišas noskaņas, neskatoties uz lietaino un apmākušos dienu. Fantastisku cilvēku lokā. Piparkūku apgleznošana bija radoša un jautra. Paldies, muižiņa! Lai viss labi izdodas!”

Ilona Brizga,
Keramikas skolotāja

 

Paldies Lielvircavas muižas saimniekiem par sirsnīgo uzņemšanu!

Paldies, mīļie KMC “Nātre” biedrīši, par būšanu kopā, sevišķi Keitai un Inai par kraukšķīgo piparkūku cepšanu un Lindai par brīnišķīgajām fotogrāfijām!

Paldies,  biedrībai “Liel. Barons”, “IdeA”, Zemgales Nevalstisko Organizāciju Centram (ZNVOC), Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas un Jūrmalas teritoriālajai organizācijai, Svētes pamatskolai, Jauniešu SOS mājai par būšanu kopā! Uz tikšanos atkal!

Projektu “NVO Ziemassvētki” (Nr.17\KMS) organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „Nātre”” un tas īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra, Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

Par “NVO Ziemassvētkiem” lasi arī te:
Nevalstiskajām organizācijām gads sākas radoši un iedvesmojoši – Zemgales Ziņas

©Linda Strauta – Brauere, foto

Saturs tiek aizsargāts.