Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

KULTŪRAS INKUBATORS. KLUBS.

Jēkabs Ozols, arhitekts un dizainers, dodas alternatīvo vietu meklējumos Jelgavā un nonāk MELNO CEPURĪŠU BALERIJĀ.
Šeit kopš sendienām sadzīvojuši gan metālisti, gan reperi un pierādījuši, ka Jelgavā šīs subkultūras draudzējas. Šai vietā mīl rokmūziku, metālu un gardi paēst. Mūsupāt, laikā, kad modē ir startapi un inkubatori, arī klubs top par kultūras inkubatoru. Par to visu smalkāk sarunā ar Andri Dzērvi –  MC Balerijas “garīgais līderis”, bārmenis un menedžeris.

MELNO CEPURĪŠU BALERIJA ir vieta, kur ikviens tiek gaidīts, taču netiek ielaists treniņbiksēs, jo  – “mūsu mājas, mūsu likumi”.
“Melno Cepurīšu Balerijas” aizsākumi meklējami 2009. gadā 21. maijā, kad radās nepieciešamība pēc vietas Jelgavā, kur pulcēties alternatīvās mūzikas un kultūras cienītājiem.

Klubs “Melno Cepurīšu Balerija” koncepta pamatā ir  “Bārs + Galerija = Balerija”. Vienkāršoti – tā ir vieta, kurā iespējams baudīt citādu mūziku, bet telpas un gaisotni izmantot arī savas mākslas, radošuma populaizēšanai un izstāžu veidošanai.  Altenatīivais klubs vairāk nekā 10 gadu garumā joprojām ir vieta, kur sadzīvo gan metāla, gan hiphopa cienītāji. Tajā notiek muzikāli vakari, koncerti, stand – up komēdiju un impovizācijas izrādes. Un, protams, te vienmēr var gardi paēst, padzert un labi pavadīt laiku. Te valda “balerijas mafija”, kurai vienmēr vai prasīt padomu un lūgt palīdzību.
Mūsuprāt, tas ir sava veida “Mazais inkubatos” altenatīviem notikumiem Jelgavā un ne tikai.

 

 

© KAS LABS PILSĒTĀ?
© Kultūras un mākslas centrs “Nātre”, 2021

Saturs tiek aizsargāts.