Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

NĀTRĪGĀS LĒDIJAS LIELVIRCAVAS MUIŽAS SVĒTKOS

Ja nu ir kāds laiks, kurā gribētos pabūt un baudīt dzīvi gluži kā no romāna “Džeina Eira”, ir 19. gadsimts. Tāpēc patiess prieks, ka burvīgajām “Nātru” lēdijām bija iespēja viesoties Lielvircavas muižas ballē un daiļot svētku dalībnieces “Ziedu rotu” darbnīcās, radot sievišķīgus 19. gadsimta tērpu aksesuārus, bet grāmatu cienītājiem – iespēja darināt īpašu mežģīņu, zīda grāmatzīmi sev vai kādam no saviem favorītiem.

Tās bija īstas dzīres, kurās no jauna varēja atmirdzēt patiesa sievišķība un galanta vīrišķība.

Un kā nu ne! Īsti kaujas skati, karavīri un gaisīgas balles dejas vienuviet! Svētkos bija iespēja vērot rekonstrukciju kluba “Kayserlich Russisch- Deutsche Legion e.V.- Kurland” 19. gadsimta militāros parādes paraugdemonstrējumus leģionā. Bet muižas Lielajā zālē – nodoties brīnišķīgām balles deju meistarklasēm.

Bet balles noslēgums – ne mazāk iespaidīgs – ar “Sabrage ceremoniju”! Ar vienu zobena cirtienu šampanieša pudele bija atkorķēta un ikviens varēja baudīt dzirkstošo svētku dzērienu. Paldies Biedrībai “Liel.Barons” par skaisto piedzīvojumu, jo sevišķi Lielvircavas muižas saimniekiem un baronesei Elizabetei par brīnišķīgo ielūgumu tajos piedalīties! Mēs noteikti atgriezīsimies arī nākamgad!

 

 

© V. Kurpniece, foto
©
 KMC “Nātre”, radošās darbnīcas

Saturs tiek aizsargāts.