Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

NOVEMBRĪ „CEPUMS” – APCEĻO LATVIJU KOPĀ AR DINU VECĀNU UN “1836”

Patriotisma mēnesī sarunu cikls “Cepums ar Slavenību” aicināja apceļot, apmīļot un iepazīt Latviju kopā ar projekta “1836” idejas autoru ENRIKO PODNIEKU un arhitektu, maratonistu DINU VECĀNU. Tikšanās un iedvesmojošas sarunas par sekošanu saviem sapņiem, darot darbus ar pievienoto vērtību, notika 14. novembrī  kafejnīcas „Silva” konferenču zālē.

Latvijas dzimšanas dienai par godu, sarunu ciklā “Cepums ar Slavenību” notika iedvesmojošas sarunas par Latviju – zemi, ko ikviens izjūtam par SAVĒJO, un cilvēkiem. Patriotisma nedēļā īsti dubultsvētki – gan iepazinām profesijas aizkulises, gan samiļojām Latviju. Pasākuma viesi – fonda “1836” vadītājs Enriko Podnieks un arhitekts, avantūrists – Dins Vecāns.

“1836” ir kilometru skaits apkārt Latvijas robežai. Tāpēc arī projektam un fondam, ko vairāki domubiedri dibinājuši 2015. gadā, dots šāds nosaukums. Tā mērķis – līdz Latvijas simtgadei nostaigāt katru kilometru un izveidot vienojošu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, pa kuru iespējams apiet, apbraukt vai aplidot, vienlaikus iepazīstot Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības. Galarezultātā tiks radīta ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām. Šajā izpētes gājienā teju katru vasaras nedēļas nogali aicināts ikviens, arī 2018. gadā.

Savukārt Dins Vecāns ir vienīgais, kas šos 1836 km jau apceļojis, izdarot šķietami neiespējamo, – tos noskrienot 22 dienās. Pēc profesijas arhitekts, Dins, kurš 22 dienas pēc kārtas noskrēja veselu dubultmaratonu jeb 80 km dienā, sevi par maratonistu nesauc. Viņš saka: “Esmu skriešanas entuziasts, garo distanču skrējējs”, kuram ikkatrā izaicinājumā svarīgs mērķis, kas vēlāk top par viņa misiju. Viņš skrien, lai uzzinātu sava ķermeņa robežas, iepazītu sevi. Un vēl kas.. Dins arī 2016. gadā īstenoja ko pavisam traku – 28 dienās noskrēja 28 maratonus 28 valstīs …

Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu un twitter:@Cepums Jelgava. Papildus informācijai: cepumsarslavenibu@inbox.lv.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „Nātre”” sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums „212”. Pasākums īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra, Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

 

 

Par to, vai 1836 km labāk apiet, vai apskriet apkārt Latvijai, lasi te: Jelgavas Vēstnesis

© Linda Strauta-Brauere, foto

Saturs tiek aizsargāts.