Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

“Pludmales festiņš” – ģimeniskākais festivāls Jelgavā

© Foto: V.Kurpniece

Vasarai tuvojoties izskaņai, šā gada 19. augustā noslēdzās pozitīvā ģimenes vasaras pasākuma “Pludmales festiņš” trešā sērija. Un esam patiesi gandarīti, ka Kultūras un mākslas centram “Nātre” kopā ar Sabiedrības integrācijas pārvaldi ir izdevies radīt svētkus ar pievienoto vērtību, īpaši domājot par ģimenēm – sabiedrības pamatšūniņām. Aizvadīti trīs lieliski pasākumi, kuros paps un mamma, bērni un jaunieši, omītes un jaunās māmiņas caur spēlēm un rotaļām, baudot īpašu vienotību pozitīvā atmosfērā Jelgavas promenādē, varēja pavadīt vasaras brīvdienas kopā.


Noslēdzošajā “Pludmales festiņa” laikā Lielupes pludmales teritorija atkal pārtapa par septiņu zonu jeb salu “republiku” – Spēļu, Ģimenes, Radošo, Bērnu, Ūdens, Vēderprieku un Info salu. Kā allaž katra no šīm salām tika apzīmēta ar lielu, košu palmu, un katrā no tām bija iespējams aktīvi darboties.

Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, šoreiz pasākuma apmeklētājus vienoja PIRĀTU TĒMA. Ikviens Radošajā salā, ko darbināja biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NĀTRE””, varēja “kaldināt” ar “dārgakmeņiem” izrakstītus kartona zobenus, sagatavot vissmalkākās pirātu actiņas, uzbūvēt “kārtīgu pirātu kuģi” vai salipināt mazu māla laiviņu, bet uz pleca vai pie krūts piespraust savām rokām izgatavotu krāšņu papagaili, kas gandrīz vai piemiedza ar aci. Bet “Nātrīgās” mākslinieces savās darbnīcās mazo apmeklētāju sejās iegleznoja kā saulainus (piem., saldējums), tā pirātu tumšos noslēpumu tēlus.

Savu erudīciju un spēkus ģimenes, bērni un jaunieši izmēģināja, kā, spēlējot milzu dambreti, twisteru, velkot “kamazu tuksneša ralliju” Lielupes smiltīs, braucot ar SUPx dēli, tā arī ar ūdenspistolēm neatlaidīgi notriecot spītīgās oranžās bumbiņas un ar bumbu mēģinot nogāzt alumīnija spaiņu piramīdas. Izaicinoša un jautra bija pārvietošanās (lēkšana) turku čībās. Īpaši aizkustinoši bija noraudzīties, kā tēvi kopā ar savām atvasēm izliek lielās puzles vai saliek uzgriežņu piramīdas.

Kā ierasts “Pludmales festiņa” laikā darbojās loterija, kurā aktīvākie festivāla dalībnieki kā individuālajās, tā ģimenes disciplīnās saņēma bagātīgas balvas un pārsteigumus. Nereti – vienas ģimenes pārstāvis – vairākas balvas dažādās kategorijās.

Lai arī balvas visiem netika, tomēr ieguvējs bija ikviens “Pludmales festiņa” apmeklētājs. Paldies ikvienam, kurš piedalījās un veidoja šos svētkus, kurš mūs uzmundrinājis ar labajiem vārdiem un smaidiem. Ja domājat, ka šāds pasākums jāturpina, priecāsimies par jūsu komentāru anketā.

Ģimenes pasākumu “Pludmales festiņš” organizēja Jelgavas pilsētas domes administrācijas pārvaldes Sabiedrības integrācijas pārvalde sadarbībā ar biedrību „Kultūras un mākslas centrs „Nātre””. Pasākumu atbalstīja Bērnu un jauniešu attīstības centrs “Bambino”, biedrība “REMOSS” un SUPX.LV.

Par “Pludmales festiņu” lasi un bildes skaties arī te: www.jelgava.lv, www.sip.jelgava.lv, kā arī sociālajos tīklos.

© V. Kurpniece, foto
© KMC Nātre, pasākuma koncepcija, radošās darbnīcas
© SIP, pasākuma ideja, koncepcija

 

Saistītie raksti par “Pludmales festiņu”:

PLUDMALES FESTIŅŠ Augustā PLUDMALES FESTIŅŠ Jūlijā PLUDMALES FESTIŅŠ Jūnijā

Saturs tiek aizsargāts.