Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

PINHOLE SUMMER

Izstādes „Pinhole summer” autori ir 30 jaunieši no Latvijas, Lietuvas, Horvātijas un Turcijas, kuri Latvijā bija ieradušies, lai no 2014. gada 16. līdz 25. jūnijam piedalītos starptautiskās jauniešu apmaiņas projektā “Together Forever” Jelgavā. Projekta laikā jauniešiem bija iespēja apgūtu Pinhole (adatas caurums) fotogrāfēšanas principus, kura pirmsākumi meklējami jau 4. gs. p. m. ē. . Visas izstādē skatāmās fotogrāfijas ir meistara Aivara Rozenbaha vadītās vienas dienas radošās darbnīcas “Technique of Pinhole Photography” darba rezultāts.

Jaunieši, kuri ikdienā fotogrāfē ar digitālajām fotokamerām vai saviem viedtālruņiem, mācījās veidot fotogrāfijas Pinhole tehnikā, kuras pamatā tiek izmantoti camera obskura fotogrāfēšanas principi. Šādi fotografējot netiek izmantoti objektīvi. Gaisma caur nelielu ar adatu izdurtu caurumiņu uz fotofilmas vai fotopapīra nonāk ilgākā periodā, tādējādi fotogrāfijas uzņemšanas laiks var būt vairākas minūtes. Bet interesantākais, ka par Pinhole fotoaparātu var kalpot jebkas – gaismas necaurlaidīga kaste, bundža, čemodāns, busiņš, istaba.

Izstādē PINHOLE SUMMER apskatāmās fotogrāfijas radītas ar parastām kurpju kastēm, kas īpaši pielāgotas par fotoaparātu – iepriekš ievietots fotopapīrs, kas pēc fotogrāfijas uzņemšanas, apstrādāts ar speciālām ķimikālijām laboratorijā jeb melnajā istabā, lai uz fotopapīra tiktu fiksēts radušā attēla negatīvs. Eksponētās bildes ir gan oriģināli redzamie negatīvie attēli, gan vēlāk pārveidotie – pozitīvi.

PINHOLE SUMMER izstādes apraksts

©PINHOLE SUMMER fotogrāfiju autori:
Justina Milisauskaite, Irem Bayram, Katrīna Tamisāre, Karla Mikič, Zane Poga, Jēkabs Ozols, Ali Arif Soydas, Dace Indrika, Katrīna Sproģe, Zane Leikuma, Monika Lionaite.

Izstādi „Pinhole Summer” organizē Jelgavas bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs un biedrība „Kultūras un mākslas centrs „Nātre”.

Projekts “Together Forever” tapis ar programmas “Jaunatne darbībā” Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisija neuzņemas atbildību par tajā pausto saturu.

 

Saturs tiek aizsargāts.