Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

ES un ZEMGALIETIS +

Es un Zemgalietis_infoKas kopīgs Man un Eiropas Savienībai (ES)? Vai „ERASMUS+” var būt arī „Zemgalietis +”? To divās dienās mēģināja noskaidrot jaunieši „Lediņos”, kuras nu bija kļuvušas par mājvietu apmācību dalībniekiem no Tērvetes novada un Jelgavas, kuri turp bija devušies uz neformālās izglītības apmācībām “ES un ZEMGALIETIS +”.

Apmācības, kas norisinājās no 28. līdz 29. novembrim, mērķis bija iepazīties ar Eiropas Savienības programmas “Erasmus +” iespējām – Eiropas brīvprātīgo darbu, starptautiskām jauniešu apmaiņām un studiju iespējām kā arī veicinātu jauniešu centru sadarbību – izstrādātu idejas un reālu projekta pieteikumu pirmajam iesniegšanas termiņam 2015. gada pavasarī.

Pirmā apmācību diena tika veltīta dalībnieku kopīgai sadraudzībai. Jaunieši no Bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu kluba un Tērvetes Jauniešu iniciatīvas centra iepazīstināja ar savu organizāciju, lielākajiem pasākumiem, kā arī interaktīvā veidā, meklējot apslēptās atbildes kontrolpunktos „Lediņu” teritorijā, uzzināja par Eiropas Savienības programmu “Erasmus +”. Vakars pagāja brīnišķīgā un jautrā atmosfērā – spēlēs, dažādās neformālās izglītības nodarbībās, kā arī LIELĀS picas cepšanā, gatavojot kopīgas vakariņas.

Pēc intensīvas darbošanās par Eiropas jautājumiem un kopīgu projektu izstrādāšanas, sestdiena apmācību „ES un ZEMGAlIETIS+” dalībniekiem bija veltīta radošajai darbībai, vēršot uzmanību un mākslas procesiem un veidiem kā Eiropas projektu sastāvdaļu. Tūlīt pēc brokastīm, apmācību rīta programmu jaunieši sāka ar īpašu himnu- deju, lai jautrības un uzmundrinājuma pilni, varētu sākt dalību „Kultūras un mākslas centra „NāTRE”” organizētajā stencila darbnīcā. Dažu stundu laikā jauniešiem bija uzdevums radīt lielformāta grafiti un stencila darbu ar devīzi „One 4 all – all 4 one” jeb „Viens par visiem – visi par vienu”. Pirmās gaitas populārā ielu mākslas veidā jaunieši uzsāka grafiti mākslinieks Hoļa jeb Viestura Holendera vadībā. Jauniešu un mākslinieka kopīgi veidoto grafiti darbu – košu un mūsdienīgu, atspoguļojot dažādas latviešu rakstu zīmes, nacionālo un Eiropas simboliku, – visi aicināti aplūkot klātienē 4. Decembrī – “Jauniešu forumā 2014” Jelgavas Amatu vidusskolā (Elektrības ielā 8).

Apmācību “ES un zemgalietis +” noslēgumā, jaunieši, apvienojot savas zināšanas par plašajām programmas „Erasmus+” iespējām un iepazīstot mākslas dažādās formas, izstrādāja savu projektu gala koncepciju un projekta pieteikumu, lai jau nākamā gada vasarā savos jauniešu centros organizētu gan lokāla, gan starptautiska līmeņa jauniešu apmaiņas un pasākumus. Jaunieši izstrādāja projektus par foto un video montāžu, veselīgu dzīvesveidu un kulinārijas/ēdiena gatavošanas mākslu. Tas, kā tas būs īstenojies, redzēsim jau nākamā semestra noslēgumā.

Apmācības „ES un ZEMGALIETIS+” organizēja Jelgavas Bērnu un jauniešu centra “Junda” Jauniešu klubs un Tērvetes novada Jauniešu iniciatīvu centrs sadarbībā ar biedrību “Kultūras un mākslas centrs “NāTRE””.

Projekts “One 4 all – all 4 one” Nr. LV-21-5-2013-R1 tapis ar programmas “Jaunatne darbībā” Eiropas Komisijas finansiālo atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisija neuzņemas atbildību par tajā pausto saturu.

 

 

Saturs tiek aizsargāts.