Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

Endijs Rožkalns, Zane Rožkalna, Ieva Reinberga-Ramiņa, Ervīns Ramiņš

Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC1964-2418 - xxxxxKā pats sevi dēvē: pedagogi, mūziķi, “Privātās mūzikas skolas “BJMK Rokskola”” dibinātāji, biedrības “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” vadītāji

Endijs Rožkalns mācījies Jelgavas mūzikas vidusskolā, Zane Rožkalna un Ieva Reinberga – Kokneses I.Gaiša vidusskolā, bet Ervīns Ramiņš – E. Dārziņa mūzikas vidusskolā.

Taču J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Endijs, Zane, Ervīns satikās. Vēlāk Zane devās studēt uz Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmiju. Ieva Reinberga studējusi Latvijas Universitātē.

2004. gadā E. Rožkalns kopā ar Z. Rožkalnu dibina biedrību “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” (BJMK), kas piedāvāja bērniem un jauniešiem muzicēšanas iespējas neformālā vidē. Pamazām komandas kodols izauga līdz 4 cilvēkiem, kurus vieno gan kopīgas intereses par mūziku un jauniešu izglītošanu, gan nu jau arī stipras ģimeniskas saites.

Tika nolemts mesties nezināmajā un dibināt īstu skolu un 2008. gadā tapa “Privāta mūzikas skola “BJMK Rokskola””, kas ir akreditēta izglītības iestāde un piedāvā ne tikai interešu izglītību, bet arī profesionālās ievirzes izglītības programmu “Rokmūzika”.

PAR SVARĪGĀKO

Nozīmīgākais sasniegums mums kā komandai ir “BJMK Rokskolas” izveide. Tajā visu esam ieguldījuši paši: gan izveidojuši mācību programmas, gan iekārtojuši telpas, gan piesaistījuši resursus nepieciešamajam mūzikas inventāram.

Skolas izveide ietekmējusi arī katru no mums un palīdzējusi atrast un attīstīt savus talantus.

Endijs pēc kordiriģēšanas un vokāla studijām nopietni pievērsies klasiskajai ģitārai un tās apmācībai, iesaistās klasiskās ģitāras spēles attīstības procesos Latvijā, ir pedagogs daudziem, daudzsološiem ģitāristiem, tai skaitā titula “Latvijas Gada ģitārists” ieguvējs (2014, 2015).

Ervīns, esot profesionāls trombonists un reizē rokgrupas “Laime Pilnīga” solists un dziesmu autors, nopietni iedziļinājies vokāla apmācībā jauniešiem, un ar savu pacietību un rūpīgo darbu spēj iemācīt dziedāt jebkuru.

Ieva radījusi un īsteno īpašu mūzikas vēstures programmu, kurā vienlīdz liela uzmanība pievērsta gan klasiskajai mūzikai, gan rokmūzikai, un viņa ir tā, kas ikdienā nodrošina “BJMK Rokskolas” sekmīgu darbību, turot roku uz pulsa visam skolā notiekošajam.

Zane pēc studijām Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā turpina muzicēt kā akadēmiskās mūzikas izpildītāja. Kopā ar bērniem un jauniešiem strādā pie neformālās izglītības metožu pielietojuma mūzikas teorijas apguvē, darbojas dažādu ar mūziku saistītu starptautisku projektu veidošanā. Tapusi arī grāmata “Spēles ar mūziku”.

„Esam pateicīgi, ka esam satikušies un varam īstenot kopīgus mērķus gan kā komanda, gan kā ģimene. Pa vienam mums tas neizdotos.”

Stāsts par fotografēšanās vieta – „BJMK” ēka

Šī ir ēka, kurā jau 10 gadus darbojas biedrība “Bērnu un jauniešu mūzikas klubs” (“BJMK”), kā arī kopš 2008. gada mūsu dibinātā “Privātā mūzikas skola “BJMK Rokskola”” – viss kopā pazīstams arī vienkārši kā BJMK.

Šo ēku Dobeles ielā 68 esam iekārtojuši un remontējuši kopā ar audzēkņiem. Daudzi no viņiem jau izauguši, bet, domājams, ka labās atmiņas par kopīgi paveikto katram no viņiem būs vēl ilgi.”

Jelgava mums ir pilsēta, kurā īstenojam pārdrošas ieceres.

Un vēl.

„Līdzīgi kā tiek sakopta Jelgavas redzamā daļa – pilsētas vide, ielas, ēkas – tāpat gribētos piedalīties Jelgavas mūzikas un kultūras vides izaugsmē, ieguldot savu darbu jauno mūziķu un klausītāju mūzikas izpratnes attīstībā, lai dzirdes apvāršņi paplašinātos arī tālāk par populāro mūziku.

Atrast vairāk laika pašu muzikālajai izpausmei – īpaši kopīgai muzicēšanai un jaunām koncertprogrammām.”

 

 

 

Saturs tiek aizsargāts.