CILVĒKIEM AR INVALIDITĀTI

CILVĒKIEM AR INVALIDITĀTI

Mūsu pieredze radīt saturu un organizēt radošās darbnīcas cilvēkiem ar pilnībā vai daļēji liegtu redzi aizsākās 2016. gadā prrojektā “ES REDZU TĀ/TUMSA KRĀSĀS”. Jāatdzīst, šī bija mūsu – mākslinieku un invalīdu – pirmā tikšanās reize, tomēr tik koša un mīļa reizē, tāpēc šo mīlestības darbu mēs turpinām arvien.

Dažiem no tā dalībniekiem šī bija pirmā reize, kad rokās tika ņemta ota, pirmā reize, kad apgūtas prasmes sajaukt krāsas, nebaidīties zīmēt un saņemt komplimentus par paveikto … daži pilnībā neredzīgi, dažiem vien 0,2 % redzes atlikums – bija iespēja būt par māksliniekiem un apgūt pirmos soļus gleznošanā, zīmēšanā, veidošanā un kompozīcijā.

Iespējams, daži no mums, kas redzam, nekad nav aizdomājušies, kā ir, kad neredz. Kā ir, kad viss, ko redzam, ir tumsa, ka izgriezt visvienkāršāko ģeometrisko figūru var sagādāt milzu grūtības. Aplis, kas redzams tik daudzos izstādes darbos, tika nodēvēts par “šausmu figūru”, jo tai nav stūru un tāpēc tik ļoti grūti izgriežama. Un tomēr … ne reizi projekta dalībnieki, iepretim mums, kuri redzam, neteica, ka kaut kas ir neiespējams …
Ikvienas grūtības tika uztvertas kā jauns izaicinājums … Arī TUMSU IERAUDZĪT KRĀSĀS.

Nu ar prieku dalāmies savā pieredzē ar citiem, organizējot MEISTARKLASES, RADOŠĀS DARBNĪCAS gan tiem, kuriem kādas īpašas vajadzības, ganm tiem, kuri grim ieemācīties izprast citus vai darboties kopā!

Aicini MŪS ciemos vai ATBALSTI, ziedojot! Kā tieši? Uzzini šeit

 

Saturs tiek aizsargāts.