Noslēgusies starptautiska konference “Kā komunicēt ar jaunieti?”

Noslēgusies starptautiska konference “Kā komunicēt ar jaunieti?”

Septembra beigās no piektdienas, 27. septembra vakara līdz sestdienai – 28. septembrim – Rīgā notika starptautiska konference – “Kā komunicēt ar jaunieti šodien?”.  To organizēja Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūts (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs un Vidzemes Katoļu jauniešu centrs sadarbībā ar Jauniešu pastorālo māju, Radio Marija Latvija, jauniešu nometni “Oasis” un Kultūras un mākslas centru “Nātre”.

Šī bija unikāla konfernce, kas jaunieti un komunikāciju ar tiem mēģināja saskatīt gan no psoholoģiskā, gan garīgā un fiziskā aspekta, turklāt pieaicinot gan pašmāju, gan citu valsu visdažādāko jomu ekspertus. Uz konferenci tika aicināti gan esošie un potenciālie jauniešu līderi, gan draudžu aktīvisti, katehēti un skolotāji, garīdznieki un ikviens, kam rūp darbs ar jaunatni.

Pirmā konfrences diena tika veltīta, lai skatītu jaunības un komunikācijas jēdzienu, skatītu jaunieša potenciālu, zināšanas un prasmes un kā tās vislabākajā veidā izmantot arī draudzes dzīvē. Pasākuma laikā bija iespēja noskatīties dažādus video materiālus, uzklausīt pieredzes stāstus, piedalīties darbnīcās, saprast, ko nozīmē x, y un citu paaudžu bērni, kā arī iegūt citus impulsus turpmākajam darbam.

Konferencē savā pieredzē dalījās gan pedagogi, psihologi, jaunatnes organizāciju, uzņēmumu un izglītības un zinātnes ministrijas, Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras pārstāvji no Latvijas, gan starptautisku organizāciju pārstāvji un eksperti. Piemēram, jaunieši no Maltas kustības “ZAK”dalījās ar pieredzi par viņu rīkotajām jauniešu līderu apmācībām, kuras absolvējot nu jau jaunā paaudze pārņem vadību draudzē, savukārt priesteris Kristians Novals (Christian Noval) no Dānijas piedāvāja teoloģiski antropoloģisku skatījumu uz jauniešiem. Tāpat konferencē piedalījās priesteris Mišels Remeri (Michel Remeri), holandietis, kas patlaban kalpo Luksemburgā. Viņš bijis Eiropas Bīskapu konferenču padomes sekretārs, bet daudz enerģijas iegulda projektos, kas veltīti jauniešiem. Piemēram, viņa sarakstītā grāmata “Tweeting with God” nu jau kļuvusi par dižpārdokli un izdota vairākās valodās. Patlaban top grāmatas tulkojums arī latviešu valodā.

Konference tapusi ar organizācijas “Bonifatiuswerk”, Latvijas Kristīgo skolotāju asociācijas un “Ezītis miglā” atbalstu.

Organizatoru vārdā sakām visiem paldies par aktīvo dalību un brīnišķīgajām atsauksmēm! Lai šis pasākums top par svētību un iedvesmu ikviena darbā un komunikācijā ar jauniešiem šodien!

Atskatu no konferences skaties te:

Saturs tiek aizsargāts.