Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

ALTERNATĪVĀ SKATUVE. TEĀTRIS.

Jēkabs Ozols, arhittekts un dizainers, dodas alternatīvo skatuvju meklējumos Jelgavā un nonāk Jelgavas Studentu teātrī, kur uz sarunu aicina Studentu teātra režisori un Teātra sporta treneri Astru Kacenu.

Jelgavas Studentu teātris ir viens no divim senākajiem studentu teātriem Latvijā Tas dibināts 1946. gadā un šogad atzīmēs jau 75. dzimšanas dienu. Gadu gaitā mainījušās dažādas ēkas, mājas līdz savas mājas tas atradis agrākā klostra kapelas vietā, uz kuras zemes padomju gados uzcelts Graudu pētīšanas stacija. Nu tajā tiek pētīta māksla un cilvēks un tā radošās virsotnes.

Jelgavas Studentu teātrī darbojušies tādi atpazīstami latviešu teātra vārdi kā Pēteris Lūcis, Kārlis Pamše, Vera Singajevska, Andris Merkmanis u.c.. Šobrīd to vada Latvijas Teātra sporta māte, režisore – Astra Kacena.

Lai gan teātri dibinājusi Latvijas Lauksaimniecības universitāte, tas ir atvērts ikvienam interesentam. Te iespējams darboties 2 teātra virzienos:

– improvizācijas teātris jeb Teātra sports

– klasiskās skatuves izrādes

Aktieri, kuri turpina darboties arī pēc studiju beigšanas un, iespējams, pat pēc dzīvesvietas maiņas, vienmēr tiek mīļi gaidīti atgriežamies izrādēs. Tie, kuri paliek uzticīgi Studentu teātrim arī pēc studiju beigšanas Jelgavā, top iecelti Melpomēnes bruņinieku kārtā.

Un vēl. Jelgavas Studentu teātris ir vienīgais Latvijā, kam ir sava teātra māja un īpaša mākslas telpa – “Melopomēsas viesistabu”. Tajā apskatāmas dažādas dekorācijas, eksponāti no izrādēm, senas afišas un aktieru portreti. Tajā var baudīt gardu kafiju pirms izrādēm, spēlēt klavieres un skandināt dzeju. Tas atvērts mājīgām sarunām radošā atmosfērā Driksas upes krastā.

Jelgavā nudien mīl teātri un šī LLU Studentu teātra māja pavisam noteikti ir “alternatīva skatuve” radošajiem procesiem pilsētā. 19. gadsimtā dzīvojošais jelgavnieks Ādolfs Alunāns tiek dēvēts pa Latvijas Teātra tēvu, tad turpinot tradīcijas – 20. gadsimtā Jelgava tapusi par Teātra sporta dzimteni. Un, kas zina, ko jaunu atnesīs šis laiks. Iespējams, digitālās izrādes kā atsevišķu studentu teātra virzienu. LLU Studentu teātris – vieta, kur mājo teātra gars!

 

 

© KAS LABS PILSĒTĀ?
© Kultūras un mākslas centrs “Nātre”, 2021

Saturs tiek aizsargāts.