Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

EVA IKSTENA – STRAPCĀNE

Cepums_EVA STRAPCĀNE_plakats_2015_24Ceturtdienas „CEPUMĀ” – EVA IKSTENA – STRAPCĀNE

Sarunu cikls ar radošām un iedvesmojošām personībām Latvijā „Cepums ar slavenību”, tuvojoties Starptautiskajai sieviešu dienai, piedāvā tikšanos ar eleganto un pārsteigumiem pilno LTV „Kultūras ziņu” moderatori, Imanta Ziedoņa fonda ”Viegli” vienu no dibinātājām Evu Ikstenu – Strapcāni. Tikšanās pie tējas un cepumiem kafejnīcas „Silva” konferenču zālē notiks 5. martā pulksten 17:00. Ieeja bez maksas.

Eva Ikstena- Strapcāne strādā Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijā, ikdienā veido un moderē „Kultūras ziņas”, vada lielo kultūras pasākumu tiešraides televīzijā (Dziesmu un deju svētki, Gaismas pils atvēršana, Eiropas Kinoakadēmijas balvas sagatavošanas raidījumi, Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšana, Vidzemes koncertzāles atvēršana, kultūras balvu pasniegšana, Lielās lasīšanas šovu, u.c.) Ik nedēļu ir redaktore dokumentālo cilvēkstāstu raidījumam “Momentuzņēmums”.

Eva aktīvi darbojas brīvprātīgo labdaru organizācijā “Mazā kavalērija”, kur spēlē vijoli. Ir Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” viena no dibinātājām un valdes locekle biedrībā “Ascendum”, kuras mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko, garīgo un sociālo augšupeju, atbalstot kultūru zinātni, izglītību un pilsonisku sabiedrību.

Ne tikai kultūras un sabiedriskās organizācijas, bet arī darbs ar jauniešiem ir Evas Ikstenas – Strapcānes viena no spožākajām personības šķautnēm. Jau trīspadsmit gadu vecumā Eva sāka darbu LTV raidījumā “JuniorsTV”, ar domubiedriem nodibināja jauniešu organizācijas “Latvijas Sarkanais krusts” un “Jaunie Vanagi” nodaļas Olainē. Savos deviņpadsmit gados kļuvusi par Latvijas Jaunatnes padomes prezidenti, jaunāko Eiropā. Līdztekus darbam jaunatnes politikā, strādāja Bērnu un ģimenes lietu ministrijā, bet vēlāk Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietu sekretariātā. 2009. gadā viņa kopā ar Ināru Kehri izveidoja projektu “Jauniešu ministru kabinets”.

Uz tikšanos sarunu ciklā „Cepums ar slavenību” ceturtdien, 5. martā pl. 17:00 kafejnīcas „Silva” 2. stāvā. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem aicināti savu dalību rezervēt, rakstot uz cepumsarslavenibu@inbox.lv.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NāTRE”” un Jelgavas bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. Pasākumu atbalsta – Jelgavas Pilsētas dome un reklāmas drukas uzņēmums „212”.

 

EVA IKSTENA-STRAPCĀNE IEDVESMO

Ceļošana, skolotājas darbs Indonēzijā, studijas Amerikā, muzicēšana Imanta Ziedoņa fondā «Viegli», darbs televīzijā… Izklausās pēc traki interesantas dzīves. Tieši tāda ir sievišķīgās LTV Kultūras ziņu moderatores un dokumentālo cilvēkstāstu raidījuma «Momentuzņēmums» autores Evas Ikstenas-Strapcānes dzīve, kura šonedēļ viesojās pasākumā «Cepums ap slavenību». Organizatori atzīst, ka šis bijis viens no personiskākajiem, patriotiskākajiem «cepumiem».

Pilnu rakstu par sarunu ciklu “Cepums ar Slavenību” kopā ar Evu lasi te:
http://www.jelgavasvestnesis.lv/jauniesiem/eikstena-strapcane-pat-ja-miljons-cilveku-saka-nedarit-bet-tev-loti-gribas-dari

Saturs tiek aizsargāts.