Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

RENĀRS ZELTIŅŠ

RENĀRS ZELTIŅŠ – 2015. GADA PIRMAJĀ „CEPUMĀ”

Sarunu cikls ar radošām un iedvesmojošām personībām Latvijā – „Cepums ar slavenību” turpinās arī 2015. gadā. Šī gada pirmais viesis bija neviens cits kā TV personība un pasākumu vadītājs – lieliskais Renārs Zeltiņš. Tikšanās desmitajā jubilejas „cepumā” pie tējas un cepumiem kafejnīcā „Silva” notika 29. janvārī, pulcējot jauniešus – skolniekus un studentus ar vienu mērķi – satikt atraktīvo un pozitīvo Renāru. Un jāatdzīst, ārpus basketbola zāles, šī bija viņa pirmā viesošanās Jelgavā…

Daudziem no mums, protams, zināms, ka Renārs Zeltiņš savu popularitāti iemantojis, vadot vērienīgās ielu kustības „Ghetto Games” sacensības un konkursus. Bet nu, piepildot savu sen loloto sapni – kaut Latvijā reiz būtu tāds vakara šovs, kādi sen jau zināmi Amerikā – Renārs Zeltiņš kļuva par pirmo to aizsācēju raidījumā „Vakars ar Renāru Zeltiņu”. Tas tika veidots pēc Amerikā populāro – late night talk show jeb vēlo vakaru sarunu šovu formāta principiem.

Taču galvenais jautājums – kā Renāram tas izdevās? Kā no basketbolista iespējams kļūt par šova vadītāju? Vai šovam būs turpinājums? Un vispār – kā izdodas vienmēr būt tik pozitīvam? To visu, un daudz ko citu, Zeltiņš paguva izstāstīt „Cepums ar slavenību” pasākumā Nr.10 – divu stundu sarunās, kas sākās kā monologs, bet noslēdzās kā bezgala aktīvs dialogs,skanot jautājumam pēc ajutājuma. Taču neskumstiet. Nedaudz no „Cepuma” sarunām atklāsim arī jums – foršajiem „Sīrupa” lasītājiem.

Tatad, par visu pēc kārtas Renārs stāsta, ka viņa skolas laikā parunāties ar jauniešiem neviens nebrauca, tādēļ viņam nebija iespējas ieklausīties kādos stāstos, pieredzē. „Tieši tāpēc es to labprāt daru. Varu dalīties tikai savā pieredzē, piedzīvojumos un vēlos iedvesmot, lai dzīve būtu krāsaināka, radošāka… „16 gadus spēlēju basketbolu un gribēju kļūt labākais – kā Maikls Džordans”, tad sarāvu saites un karjeru pārtraucu. Taču sports man iemācījis strādāt komandā, iet uz mērķi, būt maksimālistam – vienmēr uzvarēt. Vēlāk pieteicos kastingā vadīt „Basketbola apskatu” un mani paņēma. Tagad gribu būt par labāko šovmeni un pasākumu vadītāju Latvijā, jo vienmēr tiecos uz ideālu”, saka Zeltiņš. Viņš arī atzina, ka tāpat kā daudziem, arī viņam bieži nācies pārvarēt dažādas bailes un uztraukumus, nereti bijuši interesanti piedzīvojumi, pārdzīvojumi un atgadījumi, kuru rezultātā sev nodefinējis dažus principus, pēc kuriem vadīties dzīvē. „Nav jau tā, ka pats visu izdomāju, taču tie ir tie, kurus cenšos ievērot un esmu pieņēmis par savējiem”. Tātad Renāra Zeltiņa „7 principi labākai dzīvei” ir: smaidīt, neienīst, neuztraukties, dot vairāk, prasīt mazāk, būt vienkāršam un pāri visam – mīlēt. Taču svarīgi arī attīstīt savas prasmes, spējas un būt labākam cilvēka, visu darot ar labu sajūtu, labu attieksmi, pārliecību par to, ko dari, būt mērķtiecīgam un ticēt saviem spēkiem. „Arī man pirms 3, 4 gadiem teica, ka vakara šovs nav iespējams, tas ir dārgi un es neesmu pietiekami atpazīstams, bet es turpināju iet uz savu mērķi. Pamazām viss mainījās un man izdevās klūt par pirmo”. Galu galā nav tādu lietu, kas būtu mazsvarīgas, reiz teica Stīvs Džobs (Apple datoru izgudrotājs). Tam Zeltiņš piekrīt un saka: „Beigu beigās pilnīgi VISS ir svarīgs”.

Runājot par grāmatu lasīšanu, Renārs saka, ka tas nav viņa garā, toties mīl filmas. Ir noskatījies daudzas filmas, atceras aktierus, meklē papildus informāciju par tām, skatās Oskara ceremonijas un beigu beigās daudz domā par filmām..to saturu, jēgu. Arī TV seriāli patīk, piemēram, „Ugunsgrēku”, kuru uztver kā latviešu komēdiju labam garastāvoklim.

Video un joki bija arī viens no akcentiem, ko Renārs ar savu komandu daudz izmantoja arī šovā „Vakars ar Renāru Zeltiņu”. Zinot, ka Renārs mīl humoru, jaunieši, dāvanu – pašceptus šokolādes cepumus – izvēlējās pasniegt Renāra gaumē – tērpušies kā igauņu šokolādes trifeļu „Soods” piegādātāji. Renāram pārsteigums! Tātad, joks izdevies!:)

No jauniešu atsauksmēm”:

“šis bija viens no labākajiem cepumiem! malači”

“Renārā varētu klausīties mūžīgi. Tik tiešām! Superīga personība, ļoti daudz ko var mācīties!:) Paldies. Katrīna”

“Viss bija ļoti labi un interesanti. Arī cepumu pietika:)” Liels prieks, ka apmeklēju šo “Cepumu”. Viens no labākajiem “Cepumiem”. Super!”

Noslēdzot šo sarunu, gribu arī Jums atgādināt to, ko pieminēja Renārs – „Ir neticami laba sajūta, ka tu tici, ka būsi veiksmīgs! Ja tu velti laiku, pūles un ieliec smagu darbu, tad panākumi noteikti būs!” Un arī „Vakars ar Renāru Zeltiņu” turpināsies.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NāTRE”” un Bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. Pasākumu atbalsta – Jelgavas Pilsētas dome un reklāmas drukas uzņēmums „212”.

Ja ar Tu gribi nākt uz cepumu, tad raksti:cepumsarslavenibu@inbox.lv un noteikti seko „Cepuma” jaunumiem FB: /cepumsarslavenibu; Dr.lv / cepumsarslavenibu; twitter: @CepumsJelgava.

 

Sarunu cikls ar radošām un iedvesmojošām personībām Latvijā – „Cepums ar slavenību” turpinās arī 2015. gadā. Šī gada pirmais viesis – TV personība un pasākumu vadītājs – Renārs Zeltiņš. Tikšanās pie tējas un cepumiem kafejnīcas „Silva” konferenču zālē notiks 29. janvārī pulksten 17:00. Ieeja bez maksas, bet vietu skaits – ierobežots.

Renārs Zeltiņš savu popularitāti iemantojis, vadot vērienīgās ielu kustības „Ghetto Games” sacensības un konkursus. Savu atpazīstamību bijušais basketbolists ir veicinājis arī kā Latvijas Televīzijas XXV Latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem veltītā raidījumu cikla „Lai Top!” vadītājs kopā ar žurnālisti Evu Ikstenu-Strapcāni. Šobrīd Renārs ir viens no populārākajiem korporatīvo pasākumu un ballīšu iekustinātājiem, bet joprojām palicis uzticīgs LTV1, vadot jauniešu raidījumu „Dardarija”. Piepildot sen loloto sapni par vakara sarunu šova Latvijā, Renārs Zeltiņš kļuvis pirmais to aizsācējs un vadītājs raidījumā „Vakars ar Renāru Zeltiņu”. Tas veidots pēc labākajām Amerikā populāro – late night talk show jeb vēlo vakaru sarunu šovu formāta principiem (Late Night Show Starring Jimmy FallonReal Time with Bill Maher u.c.), aicinot studijā viesus – mūziķus, māksliniekus, sportistus, izspēlējot spēles, improvizācijas teātra etīdes, vērojot slēptās kameras video jokus. Katru piektdienas vakaru, jautrā un atraktīvā veidā, televīzijas skatītāji tika izklaidēti ar interesantiem sarunu viesiem, atgadījumiem, piedaloties pašmāju slavenībām, skanot dzīvajai mūzikai.

Vairāk par savu mērķu realizēšanu, pasākumu vadīšanu, harizmas un veiksmes faktoriem uzzini jau nākamajā sarunu cikla pasākumā „Cepums ar slavenību” 29. janvārī. Vietu skaits – ierobežots, tāpēc savu dalību vari rezervēt, rakstot uz cepumsarslavenibu@inbox.lv. 

Pasākums „Cepums ar slavenību” tiek organizēts vienu reizi mēnesī ar mērķi jauniešiem vecumā no 15 līdz 30 gadiem radīt iespēju iepazīt Latvijā zināmas personības un dažādu profesiju aizkulises, klātienē uzdodot sevis interesējošus jautājumus.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NāTRE”” un Bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. Pasākumu atbalsta – Jelgavas Pilsētas dome un reklāmas drukas uzņēmums „212”.

 

Saturs tiek aizsargāts.