Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

TĒVS UN DĒLS – SLAVENĪBU FOTOGRĀFI HIBNERI

CepumsNr.9_HIBNERIS_plakats_2014NOVEMBRA „CEPUMĀ” – TĒVS UN DĒLS – SLAVENĪBU FOTOGRĀFI HIBNERI

Turpinot sarunu cikla „Cepums ar slavenību” neformālās sarunas, pie jauniešiem 25. novembrī pulksten 17 ciemosies izdevniecības „Rīgas Viļņi” fotogrāfs un fotoalbuma “Liepājas teātris” autors AIGARS HIBNERIS un Latvijas jaunākais profesionālais fotogrāfs – GEORGS VILJAMS HIBNERIS. Tikšanās pie tējas un cepumiem kafejnīcas „Silva” kamīnzālē. Pasākumā ieeja bez maksas, taču vietu skaits – ierobežots.

Tēva un dēla tandēms, Latvijā populārām personībām, nu vairs nav pārsteigums, taču citiem – vērts iepazīt! Tēvs- Aigars Hibneris ir profesionāls mediju fotogrāfs, kurš strādā izdevniecībā „Rīgas Viļņi” un publicē savas fotogrāfijas vairākos žurnālos, rīko personālizstādes, fotosesijas un rada brīnišķīgus cilvēku portretus. Fotogrāfa dēls Georgs Viljams Hibneris savu pirmo fotogrāfiju publicējis žurnālā 10 gadu vecumā, viņa radītās fotogrāfijas nereti izkonkurējušas pat tēva darbus, bet tagad – 13 gadu vecumā – Georgs tiek dēvēts par jaunāko profesionālo fotogrāfu Latvijā.

Ikdienā Georgs Viljams Hibneris ir 13 gadus vecs zēns, kurš mācās skolā, spēlē ģitāru un aizraujas ar fotografēšanu. Pats saka, ka ir „gandrīz profesionāls fotogrāfs jeb pus profesionālis”, jo daudz vēl jāmācās, jāsaka priekšā. Tomēr fotogrāfija un bilžu apstrāde Georgu interesē, jo „tā ir interesanta lieta, turklāt brīvdienās var iepazīties ar dažādiem slaveniem cilvēkiem”. Mazais fotogrāfs GEORGS bijis preses fotogrāfs Dziesmu un deju svētkos, „Positivus” festivālā, fotografējis vairākus Latvijā zināmus politiķus, mūziķus, māksliniekus – grupu „Prāta Vētra”, aktieri Rūdolfu Plēpi, pavāru Mārtiņu Rītiņu, u.c. Nu kopā ar tēvu Aigaru atvēruši arī savu mājas lapu – hibnerstudio.com, kur bildes nodotas skatītāju vērtēšanai.

Pasākums „Cepums ar slavenību” tiek organizēts vienu reizi mēnesī ar mērķi jauniešiem vecumā no 15 līdz 30 gadiem radīt iespēju iepazīt Latvijā zināmas personības un dažādu profesiju aizkulises, klātienē uzdodot sevis interesējošus jautājumus.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NāTRE”” un Bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. Pasākumu atbalsta – Jelgavas Pilsētas dome un reklāmas drukas uzņēmums „212”.

Saturs tiek aizsargāts.