Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

Inga Spriņģe

CEPUMSnr14_Springe_plakats_2015Sarunu cikla „Cepums ar slavenību” trešā sezona ir klāt! Par žurnālista lomu sabiedrībā un profesijas aizkulisēm jaunās 2015./2016. gada sezonas atklāšanā stāstīs televīzijas raidījumu vadītāja – INGA SPRIŅĢE. Pasākums neformālā gaisotnē notiks 13. oktobrī plkst. 18:00 kafejnīcas „Silva” konferenču zālē. Ieeja pasākumā bez maksas.

Kā viens no nozīmīgākajiem un apmeklētākajiem pasākumiem jauniešu „Karjeras nedēļā” pērn bija sarunu cikls „Cepums ar slavenību”. Turpinot tradīciju, arī šogad – „Karjeras nedēļas 2015” ietvaros jaunieši laipni aicināti uz tikšanos neformālā gaisotnē ar analītisko žurnālisti Ingu Spriņģi. Iespējams, lielākā daļa I. Spriņģi atpazīst kā vienu no LT1 raidījuma „1:1” vadītājām, kā žurnālisti, kura nebaidās rakstīt par tādām tēmām kā organizētā noziedzība, korupcija un kontrabanda. Viņa strādājusi kā pasniedzēja Latvijas Universitātē, bijusi Latvijas žurnālistu asociācijas vadītāja. Taču mazāk zināms, ka sarunu cikla „Cepums ar slavenību” viešņa – I. Spriņģe bijusi Fulbright/Humphrey programmas stipendiāte (2010./2011.) un savas profesionālās prasmes pilnveidojusi praksē ietekmīgajā laikrakstā „The Washington Post”. Lai aizstāvētu sabiedrības intereses, 2011. gadā nodibinājusi bezpeļņas pētnieciskās žurnālistikas organizāciju „Re:Baltica”. 2014.gadā Spriņģe tika nosaukta kā viena no Centrālās un Austrumeiropas 100 jaunajiem inovatoriem projektā „NewEurope 100”, ko organizēja Financial Times un Google. Viennozīmīgi, jaunā „Cepuma” sezona solās būt intriģējoša!

Uz tikšanos sarunu ciklā „Cepums ar slavenību” otrdien, 13. oktobrī, plkst. 18:00 kafejnīcas „Silva” 2. stāvā. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem aicināti savu dalību rezervēt, rakstot uz cepumsarslavenibu@inbox.lv.
Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu un twitter: @Cepums Jelgava.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NāTRE”” un Jelgavas bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. Pasākumu atbalsta – Jelgavas pilsētas dome un reklāmas drukas uzņēmums „212”.

 

PAR ŽURNĀLISTIKU UN DZĪVI – “CEPUMĀ” STĀSTA INGA SPRIŅĢE

Mudinot jauniešus izmantot visas iespējas, ko dzīve sniedz, Inga Spriņģe atklāja savu pieredzi, iesaistoties dažādos projektos, kur var gūt ļoti labu pieredzi, kas noteikti noderēs tālākajā dzīvē. Piemēram, viņa pati ir mācījusies un bijusi praksē Amerikā, kas, viņasprāt, ir bijis liels ieguvums izaugsmē. Tāpat viņa aicināja jauniešus neatteikties no sava sapņa, bet gan neatlaidīgi virzīties uz tā piepildījumu, meklējot iespējas, kā to izdarīt. Lai apliecinātu, cik nozīmīgi ir nenokārt galvu pie pirmajām neveiksmēm, žurnāliste atklāja, kā nonāca līdz darbam «Dienā». Proti, viņa, neraugoties uz to, ka tobrīd «Dienā» nebija vakanču, vērsās pie galvenās redaktores ar savām idejām un iecerēm par to, kas sabiedrībai varētu būt saistošs un aktuāls.

Pilnu rakstu par “Cepumu” ar INGU SPRIŅĢI lasi un bildes skaties te:
http://www.jelgavasvestnesis.lv/pilseta/zurnaliste-inga-springe-atklaj-ka-kompleksos-vinu-iedzinusi-pasas-balss

kā arī portālā “Zemgales Ziņas”:
http://www.zz.lv/vietejas-zinas/jelgava/foto-inga-springe-cepuma-ar-slavenibu-stasta-par-savu-pieredzi-zurnalistika-205467

 

Saturs tiek aizsargāts.