Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

Jānis Joņevs

janis-jonevs_cas_nr19_plakats_2016Gadā, kad Jelgava kļuvusi par pirmo jauniešu galvaspilsētu Latvijā, arī uz sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” ciemos nāk jelgavnieki. Jau pēc nedēļas, ceturtdien, 10. novembrī jaunieši aicināti uz tikšanos ar grāmatas „Jelgava 94” autoru, Eiropas Savienības Gada balvas Literatūrā ieguvēju – rakstnieku JĀNI JOŅEVU. Iedvesmojošas sarunas notiks kafejnīcas „Silva” konferenču zālē plkst. 18:00. Ieeja pasākumā bez maksas.

Grāmata „Jelgava 94” vēsta par jauniešu dzīvi 90-tajos gados. Lai gan grāmatā detalizēti aprakstīta metālistu subkultūra, tā spējusi piesaistīt plašu lasītāju auditoriju ārpus tās. Iespējams, tieši to jauko stāstu, humora pilnās un neliekulīgās, brīžam tiešās, pat rupjās valodas dēļ, ar kādu Jānis pratis atspoguļot savu laiku, tā kļuvusi gluži par kultūrvēsturisku dokumentu. Viennozīmīgi aizraujoša lasāmviela ne vien tiem, kam pāri 30, bet ikvienam, arī ārpus Latvijas. Iespējams, tieši Joņeva spēja atspoguļot pusaudžu izjūtas, kā arī 90to gadu raksturojums, to padarījis par latviešu kulta romānu. Grāmatai „Jelgava 94” piešķirta Eiropas Savienības balva literatūrā, kas apliecina šī darba vērtību arī starptautiskā mērogā, vienlaicīgi pievēršot uzmanību arī atsevišķo valstu nacionālajai savdabībai. 2016. gada sākumā grāmata „Jelgava 94” izdota Francijā, bet maijā – norvēģu valodā, kas ir pirmā latviešu grāmata, kas tulkota šajā valodā kopš 1950. gada. Pēc grāmatas motīviem tapusi arī teātra izrāde, ko 2015. gadā iestudējis Jelgavas Studentu teātris, bet Šobrīd notiek darbs pie spēlfilmas uzņemšanas.

Vairāk par grāmatu „Jelgava 94” un ne tikai, nākamajā sarunu ciklā „Cepums ar slavenību” jau pēc nedēļas – ceturtdien, 10. novembrī plkst. 18:00 kafejnīcas „Silva” 2. stāvā. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši vecumā no 15 līdz 30 gadiem aicināti savu dalību rezervēt, rakstot uz cepumsarslavenibu@inbox.lv.
Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu un twitter: @Cepums Jelgava.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „NāTRE”” un Jelgavas bērnu un jauniešu centra „Junda” Jauniešu klubs sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. Pasākumu atbalsta – Jelgavas pilsētas dome un reklāmas drukas uzņēmums „212”.

Par tikšanos ir rakstījuši arī mūsu sadarbības partneri no www.jelgavasvēstnesis.lv

fragments..

«Grāmata «Jelgava 94» iznāca pirms trīs gadiem, un esmu attālinājies no tās,» viesojoties Jelgavā un atklājot sarunu vakaru «Cepums ar slavenību», teica rakstnieks Jānis Joņevs.
Tomēr, lai kā viņš varbūt nevēlētos, saruna visu laiku atgriezās pie viņa pirmā darba. «Vēlme nodarboties ar literatūru man bija jau pusaudža gados, bet, kamēr tiku līdz darbiem, pagāja ļoti ilgs laiks. Pēc Jelgavas 2. vidusskolas absolvēšanas iestājos Kultūras akadēmijā. Tur mani kursabiedri jau 19 gados izdeva dzejoļu grāmatas. Kad 25 gadu vecumā viņiem bija jau otrā dzejoļu grāmata, es joprojām nerakstīju. 30 gados citi jau tam meta mieru, bet es vēl nebiju iesācis, jo nevarēju atrast savu tēmu. Beigās nācās atgriezties pie Jelgavas, jo vienā brīdī apzinājos, ka mans lielākais notikums dzīvē ir jaunība, kas pagāja Jelgavā,» stāsta rakstnieks…

Pilns raksts izlasāms zemāk esošajā saitē.

http://www.jelgavasvestnesis.lv/kultura/filmai-pec-jelgava-94-motiviem-mekle-naudu

Saturs tiek aizsargāts.