Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

Klusajā nedēļā – „Cepums” ar priesteri Andreju Mediņu

 Lieldienu laikā, Klusajā nedēļā sarunu ciklā “Cepums ar Slavenību” viesojās cilvēks, kurš pagājušajā gadā cildināts “Latvijas lepnums 2017” un “Zemgales laiks Ziedonim” – priesteris ANDREJS MEDIŅŠ. Šis bija īpašs stāsts par dzīves jēgu, priestera aicinājumu, ģimeni, darbu ar jaunatni un spēju uzveikt dažādas atkarības. Tikšanās un iedvesmojošas sarunas notika otrdien, 27. martā, kafejnīcas „Silva” konferenču zālē.

Andrejs Mediņš savulaik dienējis Afganistānā un tur arī Dievam apsolījis, ja paliks dzīvs, atbildēs uz Viņa aicinājumu, kļūstot par priesteri un darot ko labu. Atgriezies mājās, viņš savu dzīvi veltījis jauniešu glābšanai no dažādām atkarībām. Jau 17 gadu darbojas Mediņa izveidotā „Kalna svētību kopiena” Bruknas muižā, kur patvērumu un cerību atrod tie, kuri grib atbrīvoties no narkotikām, alkohola, azartspēlēm vai vienkārši sakārtot savu dzīvi, neatkarīgi no reliģiskās pārliecības un tautības, bet ar nosacījumu – gribu mainīt savu dzīvi. Un nekādas medicīnas un psihoterapijas. Rezultāti – 50% izveseļoto, kas ir neticami augsts rādītājs. Viņa vadītajā Bruknas muižā cilvēki veseļojas, atpūšas, lūdzas, rīko kāzas, koncertus, starptautiskas jauniešu nometnes, bet kopā ar Latvijas mūziķiem ik vasaru rīko akciju “Uzcel savu baznīcu”. Arī pats priesteris spēlē dažādus instrumentus, arī ērģeles. Andreja Mediņa darbs ar jaunatni un līdzcilvēkiem novērtēts, “Latvijas lepnuma 2017” apbalvošanas ceremonijā. Viņš arī saņēmis vienu no pirmajām “Zemgales laiks Ziedonim” balvu nominācijā “Zemi es mācos”.

 Par dzīvi, priestera aicinājumu, tā skaistajām un grūtajām pusēm  – sarunu ciklā „Cepums ar slavenību” otrdien, 27. martā kafejnīcas „Silva” 2. stāvā. tikās jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem.

Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu. Papildus informācijai: cepumsarslavenibu@inbox.lv un www.natre.lv.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „Nātre”” sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. To atbalsta Jelgavas pilsēta un reklāmas drukas uzņēmums „212.

Vairāk par “Cepumu” ar priesteri Andreju Mediņu lasi: Zemgales ziņās

Saturs tiek aizsargāts.