Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

MĒS JELGAVĀ UN PASAULĒ

Biedrības „Kultūras un mākslas centra „Nātre”” un fotogrāfa Aigara Hibnera veidotā izstāde ir stāsts par kultūras un mākslas personībām – jelgavniekiem, kas ar savu talantu un profesionalitāti bagātinājuši kultūrtelpu Latvijā un ārpus tās.

Lielformāta fotogrāfiju izstādes „MĒS JELGAVĀ UN PASAULĒ” koncepcijas pamatā, ko veidojusi projekta idejas autore Dace Indrika un fotogrāfs Aigars Hibneris, ir trīs elementi – Jelgava, personība, stāsts. Jelgava – tā ir pilsēta, kuru visi fotostāsta varoņi sauc par savējo, pilsēta, kurā tie dzimuši vai uzsākuši savu māksliniecisko darbību. Katra personība ir iemūžināta vidē, kas to visvairāk raksturo vai iedvesmo, kopā veidojot 12 stāstus. Izstāde apmeklētājiem ļaus iepazīties ar interesantām personībām: Jelgavas 4. vidusskolas mūzikas novirziena dibinātājiem Agri un Lienu Celmiem, laikmetīgās mūzikas komponisti Līgu Celmu – Kursieti; modes dizaineri, ilustratori un stilisti Baibu Ladigu – Kobayashi,; 8. Pasaules koru olimpiādes čempiona kora (bērnu kora grupā) diriģenti Artu Jurgenovsku; tenoru Juri Vizbuli; modeli Karlīnu Cauni; operdziedātāju Jāni Kurševu, režisori, dramaturģi Daci Micāni – Zālīti; dzejnieku Kārli Vērdiņu, publicistu, filosofu Ilmāru Šlāpinu; Jelgavas Ādolfa Alunāna teātra režisori Lūciju Ņefedovu,; pirmās Latvijas roka skolas „BJMK” dibinātājiem – Endiju un Zani Rožkalniem, Ievu Reinbergu – Ramiņu un Ervīnu Ramiņu; mākslinieci Kati Seržāni.

Biedrībai „Kultūras un mākslas centram „Nātre”” viena no galvenajām misijām un mērķiem ir popularizēt laikmetīgās jeb mūsdienu mākslu, kā arī aktualizēt tās nepieciešamību un vairot tās izpratni mūsdienu sabiedrībā, tādēļ stāsts par cilvēkiem, kas veidojuši mūsdienu kultūras un mākslas telpu Latvijā, ir ne mazāk būtisks.

Biedrības “Kultūras un mākslas centra “Nātre”” izstāde „MĒS JELGAVĀ UN PASAULĒ” tapusi sadarbībā ar fotostudiju „Hibnerstudio” un Jelgavas pilsētas, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra”, SIA ”ANRU motors”, stādaudzētavas „DIMZAS” un SIA “Jelgavas Pils aptieka” atbalstu.

Aplūko attēlu, lai iepazītu personību!

Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC2093
KATE SERŽĀNE
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC2588
ARTA JURGENOVSKA
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC4995
KARLĪNA CAUNE
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC4362
ILMĀRS ŠLĀPINS
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC4490
KĀRLIS VĒRDIŅŠ
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC2991
DACE MICĀNE
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC2788
LŪCIJA ŅEFEDOVA
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC2684
JĀNIS KURŠEVS
Foto_Aigars_Hibneris_WEB__DSC7403
BAIBA LADIGA-KOBAYASHI
Endijs Rožkalns, Zane Rožkalna, Ieva Reinberga-Ramiņa, Ervīns Ramiņš
Endijs Rožkalns, Zane Rožkalna, Ieva Reinberga-Ramiņa, Ervīns Ramiņš
LIENA CELMA, LĪGA CELMA-KURSIETE, AGRIS CELMS
LIENA CELMA, LĪGA CELMA-KURSIETE, AGRIS CELMS
JURIS VIZBULIS
JURIS VIZBULIS

Saturs tiek aizsargāts.