Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

PROFESIJAS MEDNIEKI TIEKAS OZOLNIEKOS!

ĒNU DIENA, kas tradicionāli Latvijā veltīta profesiju izpētei un sapņa aicinājuma atklāšanai, šogad notika tieši mīlestības svētkos – Valentīndienā. Taču, ko darīt, ja TEV NAV “ĒNAS”? Ozolnieku vidusskolai ir risinājums – jārada cits pasākums pašiem! “SAVAS PROFESIJAS MEDNIEKS” bija pasākums skolēniem ar mērķi iepazīt profesijas no dažādiem skatu punktiem, maksimālā jautrībā – caur spēlēm, testiem, viktorīnām, profesiju pārstāvju stāstiem, lai tieši tā  jaunieši varētu atrast sev tuvāko darbības virzienu nākotnē. Mums “Kultūras un mākslas centram “Nātre” bija milzīgs prieks ņemt dalību šī pasākuma organizēšanā un dot iespēju dažādu profesiju iepazīšanā kopā ar simtiem jauniešu no 5. līdz 12. klasei. Un ziniet? Pārsteigumu un  jaunu atziņu netrūka!

Tā piemēram, jau ierasts, ka profesijas tiek dalītas dažādos virzienos, gluži kā klases- humanitārā, komercdarbības, eksakto zinātņu, u.c. Bet var dalīt arī citādi, noskaidrojot dažādus topus un asociācijas un izlemt, kurā no tām vēlies būt piederīgs nākotnē.

Un te, lūk, Ozolnieku vidusskolas 5. – 12. klašu versijas par profesijām:

  • 3 INTELIĢENTĀKĀS (arhitekts, sētnieks, skolotājs)
  • 3 LĪDZJŪTĪGĀKĀS (psihologs, veterinārārsts, priesteris)
  • 3 SMIRDĪGĀKĀS (miskastnieks, apkopējs, santehniķis)
  • 3 GARLAICĪGĀKĀS (bibliotekārs, jurists, pārdevējs)
  • 3 SMIEKLĪGĀKĀS (klauns, aktieris, sētnieks ar smieklīgi mazu algu)
  • 3 AKTĪVĀKĀS (sporta skolotājs, dejotājs, sētnieks)

Tas varbūt joks, bet varbūt tīra patiesība. Lai nu kā, bez asociācijām neiztika, noskaidrojot, kādām īpašībām jāpiemīt profesiju pārstāvjiem, kādi ir biežāk dzirdētie stereotipi. Piemēram, mūziķi – tie ir traģiskas personības, parasti ar muzikālo dzirdi un lielu pacietību. Bet  par vizāžistu strādā galvenokārt sievietes, kuras ir ar krāsu izjūtu, pacietīgas un uzmanīgas. Savukārt trenneris ir cilvēks ar skaļu balsi, bezbailīgs un sportisks un vienmēr sāpošu kaklu.

Pasākumā “Savas profesijas mednieks” ar saviem pieredzes stāstiem dalījās dažādu profesiju pārstāvji un ļoti interesantas personības. Piemēram, par Lauku tūrisma izveidi un ekoloģisko domāšanu stāstīja izbijis panks, bet nu īpašnieks zemnieku saimniecībā “Dimzas” – EDGARS SVĒTIŅŠ. Viņa mājās top gardākais kazu siers, apskatāmas kaziņas un citi mājdzīvnieki, bet 2016. gada vasarā šī vieta  tapusi par filmas uzņemšanas laukumu seriālam “Saplēstā krūze”. Tomēr, uzņēmums nav idejas vien! Tu ir arī rūpīgs darbs ar finansēm un papīriem. Par uzņēmējdarbības “skaitļu” pusi stāstīja grāmatvedības uzņēmuma SIA ”SOLEI SEMPER” īpašniece, finanšu eksperte – INGA TĪFENTĀLE. Arī komunikācijai un medijiem un to pratībai šodien ir milzīga nozīme. Kā atšķirt patiesību no maldiem un neapjukt informācijas jūklī, ar interesantiem stāstiem dalījās LĀSMA LĪCĪTE, LLU Komunikācijas un mārketinga centra vadītāja. Tomēr, lai kādā gadsimtā mēs dzīvotu, būt spotiskam ir bijis vienmēr modē. Kāda tad ir sportista dzīve un kā sevi uzturēt lieliskā formā, jauniešiem stāstīja mototriālists – LAURIS KLĒBAHS un TRX trennere RITA SALTUMA.

Un, protams, dzīve allaž ir svētki! Tāpēc arī ĒNU DIENĀ neiztika bez lieliskiem padomiem, kā sapucēties, organizēt svētkus un taisīt radošus dekorus un izklaidēt viesus! Par skaistumkopšanu un grima veidošanu stāstīja vizāžiste  AGNESE ANSTRĀTE, par svētku radīšanu – ziedu māksliniece INA BAUERMEISTERE un kulltūras pasākumu organizatore, dizainere DACE INDRIKA.Taču profesijas mednieku saldajā ēdienā bija tikšanās ar TV šovu “SUPERNOVA 2018finālistiem – mūziķi, dziesmu autoru EDGARU KREILI un čellisti un dziedātāju MADARU FOGELMANI. PALDIES JUMS, dārgie mūziķi, ka iedvesmojāt mūs visus!

 

PALDIES visiem profesiju medniekiem un skolotājām no Ozolnieku vidusskolas darbošanos un MŪSU EKSPERTIEM par aktīvu un radošu darbošanos ĒNU DIENĀ 2018!

 

P.S. Un ziniet ko? Arī mums šodien bija sava “ĒNA”!
Sveicieni KMC “NĀTRE” PIRMAJAI ĒNAI – MARTAI LAUREI
Viņas dienas atziņa: “Jo vairāk cilvēki iesaistīti darbos, jo labāk tos sanāks paveikt. Bet prieks par paveikto – pāri visam!”
PALDIES, MARTA, TU ESI FORŠA!

 

ATCERIES – ĒNO CITUS, bet ATRODI SEVI!

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākuma “Savas profesijas mednieks” īstenošana projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un rofesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Ja arī Tu gribi, lai mēs parūpējamies par profesiju izziņu Tavā organizācijā, skolā vai pasākumā, dod ziņu!:)

 ©KMC “Nātre”, foto

Saturs tiek aizsargāts.