Kultūras un mākslas centrs „Nātre”

HARIJS SILS

 

Vasara ir piedzīvojumu un ceļojumu laiks, tāpēc sarunu cikla “Cepums ar Slavenību” 5. sezonas noslēgumā jaunieši aicināti uz tikšanos ar būvinženieri un vienu no Latvijas leģendārākajiem pasaules apceļotājiem  – HARIJU SILU. Iedvesmojošas sarunas  par profesijas aizkulisēm, ekspedīcijām un dzīvi Latvijā notiks ceturtdien, 17. maijā pulksten 18:00 kafejnīcas „Silva” konferenču zālē. Vietu skaits ierobežots. Ieeja par ziedojumiem.

 Harijs Sils pēc profesijas ir būvinženieris un būvdarbu vadītājs, savas karjeras laikā strādājis pie dažādiem celtniecības projektiem – ostu, rūpnīcu, dzīvojamo ēku, tirdzniecības centru celtniecības un rekonstrukcijas. Taču vienmēr viņam patikuši arī izaicinājumi un traki piedzīvojumi. Harijs Sils vairākus gadus piedalījies auto, moto un piedzīvojumu sacensībās. Viņš devies neskaitāmās ekspedīcijās kājām kalnos, ar slēpēm, pa upēm. Ar 70. gados ražotām, pārbūvētām ugunsdzēsēju mašīnām Mercedes Benz 1113, Harijs nobraucis vairāk kā 100 000 kilometru 48 pasaules valstīs, piecos kontinentos. Pārvarētas neskaitāmas kalnu pārejas, tūkstošiem kilometru neiedomājami sliktu ceļu Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā. Gadu atpakaļ Harijs atgriezies no autoekspedīcijas “LAO CAI – RĪGA”, kuras mērķis bija atgādāt pirms vairāk nekā 7 gadiem Vjetnamā pamesto “ugunsdzēsēju” atpakaļ uz Rīgu, šķērsojot Ķīnu, Mongoliju un Krieviju.

Par būvinženiera profesijas aizkulisēm, ceļojumiem un karjeras iespējām Latvijā sarunu ciklā „Cepums ar slavenību” ceturtdien, plkst. 18:00 kafejnīcas „Silva” 2. stāvā. Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties H. Sila grāmatas par ekspedīcijām ar autora ierakstu un autogrāfu. Vietu skaits ierobežots, tāpēc jaunieši aicināti savu dalību rezervēt, piesakoties tiešsaistē: http://ej.uz/cepumsarslavenibu. Ieeja par ziedojumiem.

Seko līdzi arī jaunumiem sociālajos tīklos: facebook.com/cepumsarslavenibu; draugiem.lv/cepumsarslavenibu. Papildus informācija: www.natre.lv.

Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „Nātre”” sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. To atbalsta reklāmas drukas uzņēmums „212”. Pasākums īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra, Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

 

 

SEZONAS NOSLĒGUMĀ „CEPUMS”- APCEĻO PASAULI KOPĀ AR HARIJU SILU

Kā domā, vai ceļojumā doties kājām, ar auto, laivu vai helikoperu? Varbūt ar pārbūvētu ugundzēsēja automašīnu? Pēc pēdējās tikšanās, mēs “Cepumā” esam pārliecināti – ja jautājumu vairāk kā atbilžu, ceļojumu lietās padomu droši prasiet Harijam Silam! Viņš zinās un viedoklis būs pavisam īsts!

Sarunu cikla “Cepums ar slavenību” sezonas noslēgumā bija tikšanās ar leģendāro ekspedīciju vadītāju un dalībnieku, kurš, šķiet, paveicis to visu un vēl vairāk, apceļojot 94 pasaules valstis 5 kontinentos … Varbūt tiem, kuri dodas atpūsties kūrortos, staigā kājām vai neceļo nemaz, šis viesis nebija daudz pazīstams. Iespējams, joprojām tāds nav, bet tie, kuri atnāca, bija sajūsmā. Šķiet katrs viņa ceļojums varētu būt “Cepuma” vērts! Harijs savulaik absolvējis skolu ar sarkano diplomu kā būvinženieris, tad nodibinājis savu uzņēmumu, bet vienmēr ir ceļojis.. pat vairāku mēnešu garumā .. jo “tas apstādina mirkli un pagarina dzīvi”! Harijam nav dārgu mašīnu vai ekskluzīva dzīvesveida.. bet viņa prieks un nepieciešamība ir CEĻOT! Un ticiet man, ja esi redzējis tik daudz, pabījis tur, kur citi latvieši, pat cilvēki iepriekš nekad nav bijuši, šī pieredze kļūst par TAVU luksusu un stāsti – par grāmatas sižetu! Tāpēc, ko lai saku! Katrs “Cepums” ir kā PIEDZĪVOJUMS un vesels NOTIKUMS gan man, gan citiem! Tas iedvesmo, paver jaunus apvāršņus arī tiem, kas to organizē! Visiem!

PALDIES mūsu draugiem un atbalstītājiem, jo sevišķi kafejnīcai “SILVA” un personīgi Sandrai Būmanei, kā arī reklāmas un dizaina uzņēmumam “212.lv” un Dacei Veterei, kas padara šo pasākumu iespējamu jau 5 sezonu garumā!

PALDIES visiem brīvprātīgajiem, kuri pozitīvi un akurāti sniedz savu pienesumu šī pasākuma tapšanā: Anastasijai, Kristai Kristiānai, Karīnai, Evijai, Elzai, Rutai, Martai un Lindai Strautai Brauerei par burvīgajiem foto!

Atgādinu vēlreiz dažus būtiskus faktus: Sarunu ciklu „Cepums ar slavenību” organizē biedrība „Kultūras un mākslas centrs „Nātre”” sadarbībā ar kafejnīcu „Silva”. Pasākums īstenots ar LR Kultūras ministrijas, Zemgales NVO Centra, Jelgavas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

SKATIES VIDEO ZEM GALERIJAS

© Linda Strauta Brauere/ video
© Dace Indrika/ pasākuma ideja un koncepcija
© Kultūras un mākslas centrs “Nātre”, 2018

CEPUMS AR SLAVENĪBU. TIKŠANĀS AR HARIJU SILU from KMC “Nātre” on Vimeo.

“Ceļojumi pagarina dzīvi”, saka Harijs Sils – viens no pieredzes bagātākajiem un leģendārākajiem pasaules apceļotājiem un ekspedīciju dalībniekiem. Pēc profesijas būvinženieris, kurš apceļojis vairāk nekā 94 pasaules valstis piecos kontinentos. Tāpēc lieki jautāt, kuru gan citu mēs varējām aicināt par sarunu cikla “CEPUMS AR SLAVENĪBU” piektās sezonas noslēguma viesi, lai iedvesmotu mūs pašus, kā arī citus jauniem mērķiem, jaunām tikšanām un jauniem izaicinājumiem? Te mazs ieskats no burvīgās tikšanās ar īstu vīru jaudu 2018. gada 17. maijā.

“CEPUMS AR SLAVENĪBU” ir neformāls sarunu cikls jauniešiem ar mērķi iepazīt radošas un iedvesmojošas personības Latvijā, ko organizē Kultūras un mākslas centrs “Nātre”.
Vairāk:
https://www.facebook.com/cepumsarslavenibu/
https://www.facebook.com/KultrasUnMakslasCentrsNATRE/

Front Page

© Linda Strauta Brauere/ video
© Dace Indrika/ pasākuma ideja un koncepcija
© Kultūras un mākslas centrs “Nātre”, 2018

Saturs tiek aizsargāts.