“ZIEMAS STĀSTI” JELGAVAS PILĪ TURPINĀS

“ZIEMAS STĀSTI” JELGAVAS PILĪ TURPINĀS

IZSTĀDE ZIEMAS STĀSTI TIEK PAGARINĀTA LĪDZ 18. APRĪLIM!

Laikā, kad kultūra atrodas teju ziemas sasalumā, Kultūras un mākslas centrs “Nātre” aicina ikvienu smelt spēku un iedvesmu, apmeklējot brīvdabas fotogrāfiju izstādi – “ZIEMAS STĀSTI”, ko radījusi kultūras notikumu radītāja Dace Indrika un fotogrāfs Gatis Indrēvics. Izstāde no 17. februāra līdz 30.martam būs skatāma Jelgavas pils pagalmā.

“Viens nu ir skaidrs – ziema šogad mums ir dāvana, taču tikai gadu atpakaļ sāka likties, ka to piedzīvot drīz būs īsts brīnums, tāpēc jāsāk to tvert fotogrāfijās un baudīt, kad vien iespējams. Taču, kas to būtu domājis, ka gadu vēlāk – ziema atnāk ar dubultu jaudu, bet cilvēki paši un visi kultūras notikumi, tēlaini sakot, palikuši kā ziemas sasalumā! Tāpēc mums ļoti gribējās dāvāt to prieku pēc notikumiem un reizē izstāstīt brīnišķīgus ziemas stāstus caur, mūsuprāt, interesantu personību skatupunkta. Un, protams, nav skaistākas vietas par Rastrelli veidoto Jekgavas pili – kultūras,  izglītības un iedvesmas vietu, kuras pagalmu uztvert kā skaistāko brīvdabas galeriju”, stāsta izstādes idejas autore un kuratore – Dace Indrika.

Izstādē “ZIEMAS STĀSTI” ir apskatāmas brīnišķīgas lielformāta fotogrāfijas, kuras radījis fotogrāfs Gatis Indrēvics. Ikviena fotogrāfija pati par sevi ir kā stāsts par ziemu, cilvēkiem, laiku. Gluži tāpat, kā Covid pandēmija ar savu neredzamo sniega segu apklājusi visu pasauli, neatkarīgi no tautības, dzīvesvietas, vecuma, profesijas vai pārliecības,  tā arī izstādē skatāmās personības ir ļoti atšķirīgas gan pēc profesijas – ārsti, zinātnieki, pasaules slaveni mākslinieki, uzņēmēji un amatnieki, gan vecuma –  no bērna līdz senioram. Un katram no viņiem ir savs stāsts par ziemu un fotogrāfēšanās vietu, gan savas atziņas par Covid – 19 pandēmijas laiku.

Izstādes mērķis ir ne tikai iepriecināt līdzcilvēkus ar kādu kultūras notikumu, bet arī iedvesmot ar 20 izciliem stāstiem, ar kuriem dalījušies Jelgavas un Jelgavas novada personības. Iespējams, tie ļaus saprast, ka esam tik ļoti līdzīgi savās izjūtās un pieredzēs, bet varbūt ļaus atrast sev pavisam jaunu skatupunktu uz ierasto.

 

Izstādes rīkotāji aicina ikvienu iepazīties ar “Ziemas stāstiem” Jelgavas pils pagalmā jau no 17. februāra, kad no pl. 12:00 pils pagalmā skanēs mūzika.  Izstādi  «ZIEMAS STĀSTI» organizē biedrība Kultūras un mākslas centru “Nātre”. Tā tapusi ar Kultūras ministrijas, Zemgales Nevalstisko organizāciju centra un Jelgavas novada finansiālu atbalstu.

 

 

 

 

VIDEO: RE:TV no Zemgales

Kā tapa “Ziemas stāsti” Jelgavas pilī, lasi “Zemgales Ziņās”
Un lasi 18. februāra “Zemgales ziņu”  avīzē.

Saturs tiek aizsargāts.