PUTEKĻU DIRIĢENTE

PUTEKĻU DIRIĢENTE

Ikviens mākslinieks ir savas idejas radošais diriģents. Izzinot pagātni, spējam veidot citādu nākotni, noraušot putekļus no klasiskajām vērtībām, apzināmies, ka pagātnē slēpjas mūsu nākotne. Putekļi simbolizē pagātni, kuru izzinot un gūstot impulsu, radam savu personīgo skatījumu uz nākotni.

Izstādi “Putekļu diriģente” veidojuši divi jelgavniekie – fotogrāfs Juris Zēbergs un māksliniece Aiva Roga, kas piedalījusies fotogrāfiju tapšanā, veidojusi izstādes noformējumu un atklāšanas pasākuma scenāriju. Izstādē kopumā skatāmas 15 melnbaltas fotogrāfijas ar Aivas veidotajiem grafiskajiem zīmējumiem. Arī rāmji, kas veidoti no metāla drātīm, ir viena no izstādes “pievienotajām vērtībām”, jo katrai bildei tie veidoti individuāli, papildinot grafiskos zīmējumus un iegūstot kontrasta principu – raupjais mūsdienu industriālisms pret klasisku, skaistu un vienkāršu sievietes tēlu.

Taču izstādes lielākā vērtība būs atklāšanas pasākums – svētki kā teatralizēts stāsts ekskursijas veidā, kas ikvienam skatītājam ļaus izdzīvot mākslinieka radošo procesu no idejas līdz mākslas darbam. “Tas ir stāsts par mākslas dzīvi no brīža, kad rodas ideja, doma vai impulss, līdz gatavam darbam” atklāj Aiva Roga. Izstādes atkāšanā 24. oktobrī piedalīsies Jelgavas mūziķi un aktieri, kā arī baletdejotājas.
Izstāde “Putekļu diriģente” – putekļiem klāta simfonija jaunās skaņās un fotostāsts ar pievienoto vērtība no 24. oktobra līdz novembra beigām būs baudāma Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

Spied uz zemāk esošo linku un Tu redzēsi J.Zēberga un A.Rogas fotoizstādes “Putekļu diriģente” autorus un vienlaikus gūsi ieskatu pašā izstādē, kas apskatāma Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā
www.jelgavniekiem.lv

Vairāk par mākslas radīšanas procesu lasi rakstā “Foto stāsts ar pievienoto vērtību
www.jelgavasvestnesis.lv

Saturs tiek aizsargāts.