LAMPA kvēlo arī Jelgavā!

LAMPA kvēlo arī Jelgavā!

Aicinām ikvienu piedalīties aizraujošā diskusiju un kino skatīšanās vakarā Jelgavā, Pagalmā Academia 5, kas notiks sarunu festivāla Lampa ietvaros š.g. 1. jūlijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 23:00. 

Radošā atmosfērā runāsim par demokrātiju, politiku, kultūru. Pieslēgsimies tiešajai translācijai no Cēsīm, kā arī aicināsim Jelgavā atpazīstamus cilvēkus dalīties savā pieredzē un atziņās. Lauzīsim stereotipus, ka runāt par politiku nav pieklājīgi vai interesanti.

Izmanto unikālo iespēja piedalīties Latvijā lielākajā demokrātijas sarunu festivālā, esot tepat Jelgavā, kamēr citi piedalās sarunās Cēsu pils parkā!

Programma*

18:00 – 19:00 / “Demokrātija. Kultūra. Politika.” Diskusija

Par aktuālo sabiedrībā, politikā, kultūrā. Par spēju pieņemt atšķirīgo darbā, personībās, procesos. Par cilvēkiem ar ierobežotām iespējām. Par kultūras un mākslas daudzveidību. Par to, kā katrs no mums spēj ietekmēt lokālus un globālus procesus.

19:00 – 20:00 Interaktīva performance “Republika”

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2021

Auditoriju iesaistoša performance 40 minūšu garumā, kuras laikā skatītājs prātā šķetinās pretrunīgus un provokatīvus jautājumus par demokrātiju, vārda brīvību, taisnīgumu, cilvēktiesībām un citām šodienas realitātē aktuālām tēmām. Performance veidota jautājumu un atbilžu formā, kurā intervētājs ir aktieris, bet intervējamais – skatītājs, kurš uz jautājumiem atbildēs ar “jā” vai “nē”. Jautājumi katram ļaus vērtēt savus personiskos spriedumus un darbības, lūkoties uz sabiedriskajiem procesiem no malas un vērtēt, ciktāl notiekošais ir “labs” un “slikts”.
Pēc performances plānota 20 minūšu ilga saruna ar publiku

20:00 – 21:00 Domapmaiņa “Vēlēšanas. Kam tās ir vajadzīgas?”

https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1929

Vēlētāju aktivitāte vēlēšanās pēdējos gados krītas. No vienas puses, mēs zinām, ka katra balss vēlēšanās ir svarīga. No otras puses, mums ir sajūta, ka nekas jau nemainās, nav vērts balsot – katru reizi vieni un tie paši vēži, tikai citā kulītē. Tomēr joprojām ir vēlētāji, kuri  pie vēlēšanu urnām dodas pilsoņa pienākuma vadīti un ar ilgām pēc pārmaiņām, cerībā uz labāku nākotni.

Kopā ar ekspertiem meklēsim atbildes uz jautājumu, ko mēs varam darīt, lai šīs ilgas piepildītu. Domāsim, kā mudināt vēlētājus aktīvi piedalīties un atjaunot ticību, ka ikviena balss ir vērtība un spēj ko mainīt.  Varbūt tomēr ir nepieciešamas pārmaiņas arī vēlēšanu sistēmā?

21:00 – 21:30 Diskusija “Kam man tā politika?”

Kam? Man tā politika?
Kam man? Tā politika?
Kam man tā? Politika?
Kas esmu es? Kas ir tā politika?

Nopietnu jautājumu nenopietni izgrozīsim, lai aplūkotu tā būtību no visām pusēm un gūtu jaunas, pārsteidzošas atziņas. Kā būtu, ja noslēguma mēs katrs varētu sacīt: “Kam? Man tā politika!”

21:30 – 23:00 Brīvā translācija

*Programmā iespējamas izmaiņas

Seko līdzi jaunumiem un uzzini, kas piedalīsies katrā no diskusijām!
Lampa – vieta vērtīgām sarunām un sarunu biedriem – tātad arī tev! Tiekamies Pagalmā (Akadēmijas ielā 5), piektdien, 1. jūlijā!

 

 

Sarunu festivāla “Lampa” kopā skatīšanās punktu Jelgavā organizē Kultūras un mākslas centrs “Nātre” sadarbībā  ar fonds atvērtai sabiedībai “DOTS” un Zemgales NVO Centrs. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 

Saturs tiek aizsargāts.